Efilowanie włosów. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczony?

Efilowanie włosów. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczony?

Klientki do salonu fryzjerskiego trafiają z różnymi problemami. Borykają się ze zbyt rzadkimi, zniszczonymi lub puszącymi się włosami. Część kobiet marzy o pięknych, kręconych lokach, a część wręcz przeciwnie – wolałaby prostą, klasyczną fryzurę.

Problem ze zbyt grubymi lub gęstymi włosami

Wiele kobiety ma problem z włosami, które są grube bądź zbyt gęste. Ratunkiem na to może być efilowanie włosów, bardziej znane jako degażowanie. Po takim zabiegu klientka może poczuć lekkość na głowie, a dodatkowo ma odciążony każdy pojedynczy włos na końcu, dzięki czemu mogą one spokojnie rosnąć wzdłuż. Degażowanie stosuje się także w przypadku krótkich fryzur, co ułatwia ich modelowanie i układanie.

Degażowanie, a cieniowanie

Wbrew pozorom nie są to te same zabiegi. Główną różnicą jest to, że w ramach degażowania włosy przerzedzane są na całej długości, cieniowanie natomiast dotyczy niewielkiego ich obszaru. Sprzęt fryzjerski, którego używa się w tym przypadku to specjalne nożyczki. Istnieje również nóż chiński, który wykorzystywany jest w przypadku pikowania. To jednak metoda, którą stosuje się już coraz rzadziej. Nowe praktyki, które pojawiają się na rynku, uznawane są za bardziej skuteczne.

Warto rozejrzeć się na sprawdzonym i polecanym salonem fryzjerskim, ponieważ nie każdy fryzjer odpowiednio poradzi sobie ze zróżnicowanymi metodami cięcia. W przypadku oddania naszych włosów w ręce nieprofesjonalnego człowieka możemy spodziewać się na włosach tak zwanych “dziur”.

Zalety i wady efilowania włosów

Klientki korzystające z profesjonalnego degażowania zadowolone są z tego zabiegu. Dzięki temu, że włosy są przerzedzone, łatwiej się układają i szybciej schną po umyciu. Poprzez mniejszą objętość łatwiejsza jest też ich pielęgnacja. Praktyka ta daje większy komfort noszenia danej fryzury, nie zmieniając jej efektu końcowego.

Wraz z zabiegiem efilowania wzrosnąć może tendencja do niszczenia się włosów. Poprzez fakt, że włos zostaje złamany, gorzej radzi on sobie z czynnikami, które zanieczyszczają i uszkadzają jego strukturę. Wpływa to na pogorszenie wyglądu całej fryzury, nawet po pierwszym tygodniu jej noszenia. Kobiety, które mają cienkie i łamliwe włosy nie powinny korzystać z tej metody. Degażowanie odradzane jest również w przypadku kobiet posiadających włosy kręcone. Przy zmianie spirali skrętu efekt może być nieprzewidywalny.

Z praktyki degażowania korzystać powinny kobiety, które przede wszystkim borykają się z problemem ciężkości na włosach. Te, które mają na głowie włosów za dużo, bądź są one za grube. Wtedy możemy uzyskać pożądany efekt i zadowolenie. Również klientki z krótkimi fryzurami mogą spokojnie zdecydować się na ten zabieg, pozwoli to na bardzo łatwe modelowanie włosów.

Jak zachować zdrowe i mocne włosy?

Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, musimy zadbać o wiele rzeczy. Musimy zadbać o skórę głowy, końcówki i ogólny stan naszych włosów. Jedną z najważniejszych rzeczy jest mycie włosów. Powinniśmy unikać zbyt częstego mycia, ponieważ może to spowodować wysuszenie i pękanie łusek włosa. Zaleca się mycie włosów co dwa dni lub trzy dni, jeśli masz tłustą skórę głowy. Upewnij się również, że nie używasz gorącej wody, ponieważ może ona uszkodzić skórę głowy i sprawić, że włosy będą bardziej podatne na łamanie. Do mycia włosów używamy delikatnego szamponu. Polecane jest również stosowanie odżywki. Odżywka odżywia włosy i przywraca im zdrowy wygląd oraz miękkość. Naprawia więc to, co zostało zniszczone przez szampon.

Co to jest przerzedzenie włosów?

Wypadanie włosów jest naturalnym procesem zachodzącym w organizmie, ale gdy jest spowodowane stanem chorobowym, może być bardzo niepokojące. Przerzedzenie włosów jest wynikiem wielu czynników, w tym genetyki i braku równowagi hormonalnej. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe (AGA), które zwykle zaczyna się od zakola na skroniach. Kobiety również mogą doświadczyć tego typu wypadania włosów.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów zapobiegania i leczenia wypadania włosów, więc nie musisz się martwić, że przydarzy się to Tobie lub Twoim bliskim! DHT to hormon związany z wypadaniem włosów od późnych lat pięćdziesiątych. Enzym 5-alfa reduktaza przekształca testosteron w silniejszą, trudniejszą do metabolizowania formę DHT (dihydrotestosteron). Utrata włosów u kobiet nazywana jest łysieniem typu żeńskiego. Zwykle zaczyna się na czubku głowy lub dookoła tego obszaru. Tymczasem niektórzy podnoszą poprzeczkę, promując terapie na bazie drożdży, aby pozbyć się DHT i odrosnąć mieszki włosowe. Naukowcy z Korei Południowej niedawno przetestowali miksturę DIY z drożdży piwnych, czosnku i wody z brązowym cukrem na 60 kobietach w okresie menopauzy. Po czterech miesiącach leczenia 40 procent stwierdziło, że pomimo tego ich włosy były grubsze lub pełniejsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *