Efilowanie włosów. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczony?

Efilowanie włosów. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczony?

Klientki do salonu fryzjerskiego trafiają z różnymi problemami. Borykają się ze zbyt rzadkimi, zniszczonymi lub puszącymi się włosami. Część kobiet marzy o pięknych, kręconych lokach, a część wręcz przeciwnie – wolałaby prostą, klasyczną fryzurę.

Problem ze zbyt grubymi lub gęstymi włosami

Wiele kobiety ma problem z włosami które są grube bądź zbyt gęste. Ratunkiem na to może być efilowanie włosów, bardziej znane jako degażowanie. Po takim zabiegu klientka może poczuć lekkość na głowie, a dodatkowo ma odciążony każdy pojedynczy włos na końcu, dzięki czemu mogą one spokojnie rosnąć wzdłuż. Degażowanie stosuje się także w przypadku krótkich fryzur, co ułatwia ich modelowanie i układanie.

Degażowanie a cieniowanie

Wbrew pozorom nie są to te same zabiegi. Główną różnicą jest to, że w ramach degażowania włosy przerzedzane są na całej długości, cieniowanie natomiast dotyczy niewielkiego ich obszaru. Sprzęt fryzjerski, którego używa się w tym przypadku to specjalne nożyczki. Istnieje również nóż chiński, który wykorzystywany jest w przypadku pikowania. To jednak metoda, którą stosuje się już coraz rzadziej. Nowe praktyki, które pojawiają się na rynku uznawane są za bardziej skuteczne.

Warto rozejrzeć się na sprawdzonym i polecanym salonem fryzjerskim, ponieważ nie każdy fryzjer odpowiednio radzi sobie ze zróżnicowanymi metodami cięcia. W przypadku oddania naszych włosów w ręce nieprofesjonalnego człowieka, możemy spodziewać się na włosach tak zwanych „dziur”.

Zalety i wady efilowania włosów

Klientki korzystające z profesjonalnego degażowania zadowolone są z tego zabiegu. Dzięki temu, że włosy są przerzedzone, łatwiej się układają i szybciej schną po umyciu. Poprzez mniejszą objętość łatwiejsza jest też ich pielęgnacja. Praktyka ta daje większy komfort noszenia danej fryzury, nie zmieniając jej efektu końcowego.

Wraz z zabiegiem efilowania wzrosnąć może tendencja do niszczenia się włosów. Poprzez fakt, że włos zostaje złamany, gorzej radzi on sobie z czynnikami, które zanieczyszczają i uszkadzają jego strukturę. Wpływa to na pogorszenie wyglądu całej fryzury, nawet po pierwszym tygodniu jej noszenia. Kobiety, które mają cienkie i łamliwe włosy nie powinny korzystać z tej metody. Degażowanie odradzane jest również w przypadku kobiet posiadających włosy kręcone. Przy zmianie spirali skrętu efekt może być nieprzewidywalny.

Z praktyki degażowania korzystać powinny kobiety, które przede wszystkim borykają się z problemem ciężkości na włosach. Te, które mają na głowie włosów za dużo, bądź są one za grube. Wtedy możemy uzyskać pożądany efekt i zadowolenie. Również klientki z krótkimi fryzurami mogą spokojnie zdecydować się na ten zabieg, pozwoli to na bardzo łatwe modelowanie włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *