Categories Podróże

Top 5 miejsc w Tunezji, które trzeba zobaczyć

Wybierając wakacje w Tunezji zawsze mamy pewność, że trafimy na słoneczną pogodę. Jest to kraj niezwykłych kolorów, kontrastów i smaków. To prawdziwy raj dla fanów egzotycznej kuchni, pięknych plaż i niesamowitych widoków. Jadąc na wczasy w Tunezji nastawiacie się jednak nie tylko na odpoczynek, ale i na zwiedzanie. Poznajcie więc 5 najpiękniejszych miejsc w Tunezji!

Imponujący amfiteatr

Amfiteatr w El Jem pochodzi z III wieku naszej ery. W czasach swojej świetności mógł pomieścić nawet 35 tysięcy ludzi! Co ciekawe, nie odcisnął się na nim znak czasów – mimo upływu wielu lat jego konstrukcja pozostała niemal nietknięta. Miejsce obowiązkowe dla miłośników zabytków.

Dzielnica artystów

Mowa o Sidi Bou Said – niewielkim miasteczku, które zachwyca kolorami i widokami jak z wakacyjnej pocztówki. W tej dzielnicy artystycznej Tunisu pobudowano białe domy z niebieskimi okiennicami, które zachwycają swoim pięknem i egzotyką. Między nimi zostały usytuowane wąskie uliczki, w których można skryć się przed słońcem i napić czegoś chłodnego w tamtejszej kawiarni. Brzmi jak marzenie, prawda? To marzenie możesz spełnić wybierając się właśnie na wczasy w Tunezji.

Stolica zabytków

Stolicą Tunezji jest Tunis, w którym starożytność i niesamowita, barwna historia przeplata się z nowoczesnością. Stara część tunezyjskiej stolicy została wpisana na listę UNESCO. Znajduje się tam ponad siedemset zabytków! Takie, których na pewno nie można pominąć to między innymi mauzoleum Sidi Mehreza, Wielki Meczet, Pałac Dar al-Bej oraz Brama Bab Bhar.

Perła Tunezji

Miasto Sousse i zarazem kurort wypoczynkowy również został wpisany na listę UNESCO, a co roku przybywają do niego tysiące turystów, spragnionych odpoczynku i kontaktu z historią. Zwiedzanie tego miejsca nie może się obyć bez obejrzenia niewielkiej medyny. Warto też zapuścić się w kolorowe uliczki ze straganami i zaopatrzyć w niepowtarzalne pamiątki.

Miasto Juliusza Cezara

Kartagina została założona w 814 roku przed naszą erą, a prawie siedemset lat później uległa całkowitemu zniszczeniu. Sto lat po jej doszczętnym zdemolowaniu została odbudowana przez Juliusza Cezara. Jej historia jest niezwykle burzliwa – przez wiele lat wielokrotnie ją grabiono, okradano i niszczono. Do naszych czasów niewiele przetrwało z niegdyś silnego miasta. Jedną z najważniejszych pozostałości jest amfiteatr, na którym zginęło wielu chrześcijan za swoją wiarę.

Oprócz wyżej wymienionych punktów obowiązkowych podczas wakacji w Tunezji, warto zobaczyć także mauzoleum Atebana, Kairuan oraz Tozeur.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *