Categories Biznes

Kredyt hipoteczny z umową na czas określony – czy to możliwe?

Duża część Polaków pracuje na podstawie umowy na czas określony. Przyjęło się jednak, że umowa na czas nieokreślony zapewnia pracownikowi większą stabilność zatrudnienia. Bardzo często powtarza się także, że banki przychylniej rozpatrują wnioski osób, które mają stabilne zatrudnienie. Jednak czy długoletni kredyt hipoteczny nie łączy się z innymi umowami niż ta o pracę na czas nieokreślony https://habzafinanse.com.pl/czy-mozna-dostac-kredyt-hipoteczny-z-umowa-na-czas-okreslony/? Podpowiadamy.

Mam umowę na czas określony – czy mam szansę otrzymać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to bardzo poważne zobowiązanie z bankiem, które może trwać nawet ponad 30 lat. W tym czasie bardzo wiele kwestii w życiu kredytobiorcy może ulec zmianie – chociażby miejsce zatrudnienia oraz zarobki. Coraz rzadziej pracujemy w jednym miejscu kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Banki jednak dalej najlepiej postrzegają umowę na czas nieokreślony. Jest tak, ponieważ według nich gwarantuje ona kredytobiorcy większe bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko nagłej utraty pracy. Jak wiemy, mogłoby się to wiązać z trudnościami w spłacie rat, a nawet zadłużeniem.

Może jeszcze jakiś czas temu rzeczywiście takie stwierdzenie było trafne. Mało kto zmieniał pracę, w której otrzymał taki rodzaj umowy, ponieważ kiedyś nie była ona tak rozpowszechniona, jak teraz. Czasy się jednak diametralnie zmieniły, a pracownicy mają do wyboru wiele różnych form zatrudnienia, które odpowiadają im w codziennym życiu. Umowa o dzieło czy samozatrudnienie jest coraz popularniejsze, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy stale szukają miejsca, w którym mają największe możliwości rozwoju. Właśnie z tego powodu banki coraz częściej idą „na rękę” swoim klientom, ponieważ nie chcą ich tracić. Nie w każdej instytucji potrzebna jest umowa na czas nieokreślony, aby otrzymać kredyt hipoteczny. Wiąże się to jednak z dodatkowymi formalnościami i kosztami, na które musi być gotowa osoba, która chce wziąć kredyt, nie mając umowy o pracę na czas nieokreślony.

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego bez umowy na czas nieokreślony

Kredyt hipoteczny z umową na czas określony jest możliwy, gdy kredytobiorca:

– posiada minimalny staż pracy,
– jego umowa obowiązuje od określonego czasu,
– została mu określona liczba miesięcy do wygaśnięcia umowy.

Kluczowa jest też zdolność kredytowa, a bank podchodzi do każdego klienta indywidualnie. Warto wziąć pod uwagę, że dla banku udzielanie kredytu osobie bez umowy o pracę na czas nieokreślony jest ryzykowne. Aby zmniejszyć to ryzyko, warunki udzielania kredytu takim osobom mogą być bardziej zaostrzone. Warto jednak zapoznać się z warunkami, jakie panują w danym banku i popracować nad swoją zdolnością kredytową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *