Categories Blog

Zumba jako sposób na odchudzanie. Czy jest skuteczny?

Chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy i zastanawiasz się, jak to zrobić? Sposobów jest mnóstwo, choć ostatnimi czasy rosnącą popularnością cieszy się zumba. Z punktu widzenia odchudzania możemy ją określić jako program treningowy, łączący w sobie kilka elementów takich jak m.in.: trening cardio, trening siłowy czy taniec latino taki jak np. salsa. Dowiedz się więcej o zumbie jako sposobie na schudnięcie!

Z jaką częstotliwością należy chodzić na zumbę, aby schudnąć?

Jednym z lepszych sposobów na spalenie kalorii jest zumba – żeby schudnąć, należy sumiennie i systematycznie wykonywać treningi. Każda aktywność fizyczna ma to do siebie, że efekty nie przychodzą od razu – trzeba na nie po prostu cierpliwie czekać. Poleca się, aby na tego typu zajęcia chodzić minimum 2 razy w tygodniu, a najlepiej 3 dni w tygodniu. Pojedyncza wizyta nie powinna trwać krócej niż 30 minut. Na pierwsze efekty trzeba poczekać zwykle 2-3 miesiące. Przypominamy jednak, że chcąc schudnąć, zumba powinna być dodatkiem do dobrej, zdrowej diety.

Zumba: ile kalorii można spalić podczas ćwiczeń?

Osoby, które planują ćwiczyć zumbę, często zastanawiają się, ile kalorii mogą spalić podczas takiego treningu. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to uzależnione od typu i intensywności wybranego treningu. Jeśli wybierzesz podstawowy wariant zumby, możesz spalić od 450 do 600 kalorii podczas godzinnego treningu. Z kolei gdy zależy Ci na naprawdę szybkim odchudzaniu, wybierz zajęcia aqua zumby, podczas których spalisz nawet 800 kalorii. Jeśli jesteś mieszkańcem Bydgoszczy i szukasz odpowiedniego miejsca, w którym poczujesz się komfortowo i spełnisz swój cel, czyli zgubisz nieco kilogramów, skorzystaj z oferty ZIN Aleksandry Włodarczyk, w której znajdziesz zumbę dla dzieci, zumbę fitness i aqua zumbę.

Dlaczego warto ćwiczyć zumbę? 6 powodów

Zumba jest ogromną pomocą w zrzucaniu nadprogramowych kilogramów, ale ma także wiele innych zalet. Jeśli chcesz je poznać, czytaj dalej.

  • Znacząco poprawia kondycję organizmu.
  • Jest świetnym sposobem na relaks i zapomnienie o problemach.
  • Zwiększa pewność siebie.
  • Daje szansę nawiązania przyjaźni z osobami mającymi taką samą pasję.
  • Jest różnorodna i dynamiczna, dlatego czas mija w mgnieniu oka.
  • Modeluje sylwetkę.

Szczególnie ważne w aspekcie odchudzania jest także to, że efekty są widoczne naprawdę szybko, co motywuje do dalszych treningów. Jeśli więc chcesz poprawić swój wygląd, nie zwlekaj i już dziś zapisz się na zumbę!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *