Categories Blog

Zarób na niepotrzebnych książkach. Pozbądź się ich raz-dwa!

Niektórzy z nas już tak po prostu mają, że wchodząc do księgarni, nie mogą opuścić jej z pustymi rękoma. I nie ma w tym nic złego: w końcu czytanie książek to same zalety. Utrzymuje mózg w dobrej kondycji, poprawia pamięć, relaksuje, wzbogaca słownictwo czy chociażby uczy reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. Z czasem jednak tych pozycji na półkach w domu jest zbyt wiele, przez co brakuje nam miejsca na inne rzeczy. W takim przypadku warto zastanowić się nad sprzedażą części lektur w skupie.

Dlaczego warto sprzedać niepotrzebne książki?

Niepotrzebne książki na półkach zazwyczaj tylko się kurzą i zabierają miejsce. Tymczasem możesz je sprzedać i czerpać z tego korzyści finansowe. Skup książek za jedną pozycję najczęściej oferuje od kilku do kilkunastu złotych. Gdy sprzedasz kilka egzemplarzy, możesz uzbierać całkiem niezłą kwotę. Z kolei zarobione pieniądze możesz przeznaczyć na zakup nowych powieści. Oczywiście zarobek nie jest tutaj jedyną korzyścią. Równie ważne jest to, że pozbywając się zbędnych lektur, odzyskasz przestrzeń w swoim domu i w końcu zapanuje w nim porządek. Pomyśl również o tym, że w ten sposób Twoje książki zyskają nowy dom i sprawią komuś radość. Choć pamiętaj, że skup książek nie przyjmuje egzemplarzy, które mają poważne zniszczenia, nie mają wszystkich stron, są bez numeru ISBN, mają duże dedykacje, czy posiadają wiele oznaczeń.

Jak działa skup książek i dlaczego warto z niego skorzystać?

Sposobów na pozbycie się nadmiaru książek jest mnóstwo, choć nie da się ukryć, że jednym z najlepszych jest oddanie ich do skupu książek. Działanie skupu książek jest bardzo proste. Jeśli zdecydujesz się na skup książek online, procedura wygląda następująco:

  1. Na stronie skupszop.pl skorzystaj ze specjalnej wyszukiwarki, do której musisz wpisać kod ISBN książki, którą chcesz sprzedać. Po chwili zobaczysz, za jaką kwotę skupszop.pl chce ją odkupić. Minimalna kwota sprzedaży to 40 złotych.
  2. To, jak przekażesz książki, zależy wyłącznie od Ciebie. Może przyjechać po nie kurier lub możesz wysłać je samodzielnie (obie opcje są za darmo).
  3. Następnie wydrukuj lub przepisz potwierdzenie i dołącz je do paczki razem ze sprzedawanymi książkami.
  4. Poczekaj na wypłatę pieniędzy. Zazwyczaj trwa to maksymalnie 48h od momentu zweryfikowania przesyłki.

Skup książek online to najwygodniejsza opcja. W ten sposób możesz sprzedać wiele książek i otrzymać za to pieniądze. Zatem zanim zdecydujesz się wyrzucić je do kosza na śmieci, zastanów się nad tym rozwiązaniem i zarób na nowe lektury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *