Categories Zdrowie

Usuwanie blizn przy pomocy lasera

Często zdarza się, że po trądziku zostają szpecące blizny. Kremy oraz inne apteczne preparaty okazują się mało skuteczne. Ukrywanie blizn pod warstwą makijażu sprawdza się na krótką metę. Gdy letnie słońce mocno przygrzewa, skóra przykryta grubą pokrywą fluidu czy podkładu nie oddycha. W efekcie pory ulegają zatkaniu i powstają nowe wypryski.
Zabieg laserowy pozwala na usunięcie blizn potrądzikowych. Jest bezpieczny dla organizmu, jeżeli zastosujemy się przed zabiegiem do wytycznych.

Usuwanie blizn wiąże się z kilkoma wizytami w salonie. Podczas pierwszego spotkania kosmetyczka obejrzy zmiany na twarzy i oceni ich rodzaj. Głębokie, liczne blizny wymagają około 4 zabiegów z użyciem lasera. Płytkie i nieliczne sprawią, że laserowe usuwanie blizn obejmie 2 lub 3 sesje.
Laserowe usuwanie blizn obejmuje także redukcję zmian w obrębie ramion, dekoltu i pleców.

PRZED ZABIEGIEM USUWANIA BLIZN

-Laser jest urządzeniem, które wyklucza jednoczesne stosowanie niektórych kosmetyków, np. na bazie alkoholu, rumianku, czy dziurawca. Nie wolno pić roztworów tych ziół, czy ziołowych herbatek rumiankowych, gdyż laserowe usuwanie blizn pozostawi wtedy brzydkie przebarwienia.
-Ponadto aby usuwanie blizn było całkowicie bezpieczne należy na jakiś czas zrezygnować z opalania, zarówno przed jak i po zabiegu laserowym.
-Przed planowaną sesją nie spożywamy alkoholu.
-W gabinecie musimy wypełnić formularz, dzięki któremu pracownik obsługujący laser zdecyduje czy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Choroby krążenia i kłopoty z sercem, a także nowotwór przeważnie dyskwalifikują do zabiegu.
-Podczas pierwszej wizyty otrzymamy wskazówki jak pielęgnować twarz i jakie kremy stosować. Usuwanie blizn przy użyciu lasera wymaga stosowania kremów z filtrem oraz kremów głęboko nawilżających na noc. Warto udać się do apteki wcześniej, żeby mieć przygotowane odpowiednie specyfiki.

CO DAJE ZABIEG LASEROWY

Laserowe usuwanie blizn wykazuje się niesamowitą skutecznością. Możemy zostać poproszeni o zgodę na zrobienie zdjęcia przed i po zabiegu. Skorzystajmy z tej propozycji, ponieważ wówczas możemy przekonać się o skuteczności usuwania blizn laserem i porównać oba zdjęcia.
Jeżeli skrupulatnie wypełnimy formularz kwalifikujący do zabiegu oraz będziemy stosować się do zaleceń, efekty laserowego usuwania blizn będą naprawdę satysfakcjonujące.
Blizny po trądziku wpływają na samoocenę, szczególnie u nastolatków. Niedoskonałości widoczne gołym okiem na twarzy bywają przyczyną trudności w relacjach z rówieśnikami.
Mimo iż laserowe usuwanie blizn nie jest tanie, warto zainwestować w taki zabieg. Dobre samopoczucie, swoboda w kontaktach towarzyskich przyniosą wiele satysfakcji każdemu kto zdecyduje się na taki zabieg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *