Categories Jedzenie

Zielone warzywa

Wiosna to czas zmian. Wielu z nas tworzy postanowienia z okazji nadejścia ciepłych i słonecznych dni. Nierzadko zdarza się, że obiecujemy sobie zmianę sposobu w jaki będziemy się odżywiać. Ponadto, postanawiamy rozpocząć jakąś aktywność fizyczną i regularnie ją uprawiać. Jeżeli poszukujemy pomysłu, który moglibyśmy wdrożyć w życie na wiosnę, to z całą pewnością warto pomyśleć o włączeniu do diety większej ilości zielonych warzyw. Wiosna to czas kiedy pojawiają się nowalijki. W przydomowych ogródkach warto posadzić i wyhodować sałatę masłową. Pierwsze ciepłe miesiące sprawią, że ze smakiem będziemy zajadać się rzeżuchą. Wprowadzenie zielonych warzyw do diety może nie był łatwe. Z całą pewnością jednak jesteśmy w stanie podołać temu zadaniu.

Na samym początku warto przemycać zieleninę w różnego rodzaju koktajlach. Połączmy więc roszponkę, szpinak lub rukolę z takimi owocami jak mango, banan czy maliny. Dodajmy do tego jogurt naturalny lub mleko i zmiksujmy. Potem będziemy mogli delektować się pysznym smakiem zdrowego koktajlu. Zielone warzywa są niewyczuwalne w koktajlu, więc to świetna opcja dla osób, które nie przepadają za smakiem zielonych warzyw liściastych. Pijąc jedną szklankę koktajlu dziennie jesteśmy w stanie dostarczyć naszemu organizmowi ogromną dawkę witamin i minerałów. Bogactwo witamin zawartych w zielonych liściach jest nie do przecenienia. Szpinak zawiera całe mnóstwo żelaza, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto spożywać więc świeżą natkę pietruszki, która oprócz wysokiej zawartości żelaza może poszczycić się wysoką zawartością witaminy C.

Ponadto, zielone warzywa zapobiegają powstawaniu nowotworów różnego rodzaju. Bogactwo witamin w nich zawartych wzmacnia odporność organizmu, przez co rzadziej chorujemy. Reasumując, warto na wiosnę zadbać o większą ilość zielonych warzyw w naszej codziennej diecie. Dzięki temu będziemy zdrowsi, a nasza cera i włosy będą piękniejsze. Regularne spożywanie zieleniny doda nam również energii i młodzieńczego wigoru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *