Categories Dom i ogród

Jak rozszczelnić okna – czyli częsty problem w naszych domach

Własny dom oznacza dużo poświęcenia, długie godziny pracy, sprzątania a także wiele zepsutych przedmiotów, które trudno naprawić. Nie ważne jak dobre meble kupimy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stanie się coś, co zmniejszy ich sprawność. Często zdarza się to w przypadku drzwi lub okien – mogą się nie zamykać lub ktoś przypadkowo je porysuje i widać na nich nieprzyjemne dla oka kreski.

Co zrobić, gdy zepsuje nam się wartościowy przedmiot?

Najgorsza sytuacja jest wtedy, gdy zniszczy nam się coś wartościowego, do czego mamy ogromny sentyment i bez czego nie umiemy sobie poradzić. Warto nie naprawiać tego na własną rękę, tylko doradzić się kogoś doświadczonego. Tak jest przede wszystkim w przypadku biżuterii lub zegarków. Zepsuty zegarek najlepiej oddać do zegarmistrza; on najlepiej będzie wiedział, jak poradzić sobie z problemem. Jeśli natomiast chodzi o rzeczy przydatne takie jak lodówka lub telewizor, to sytuacja wygląda całkiem podobnie. Mało kto będzie wiedział, jak naprawić taki przedmiot a samodzielne zabieranie się do tego, często prowadzi do jeszcze większych szkód. A jak jest w przypadku okien lub drzwi?

Jak poradzić sobie z problemem z oknami?

Jeśli chodzi o okna, to częstym problemem jest ich nieszczelność. Ale, co ciekawe, jest też sprawa kontrastowa; okna mogą być zbyt szczelne. Zaburzona zostaje wtedy naturalna wentylacja, co nie jest dobre dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Powinniśmy więc dowiedzieć się, jak rozszczelnić okna, aby poprawić komfort naszego życia. Samodzielnie możemy zmniejszyć docisk do ramy okiennej, co zazwyczaj się sprawdza i w dużym stopniu likwiduje problem. Musimy skupić się na śrubie dociskowej przekręcając ją według wskazówek zegara. Dużą rolę w tej kwestii odgrywa także klamka. Jej niewłaściwe położenie może prowadzić do nieszczelności lub nadmiernej szczelności okien.

Musimy więc zwrócić na nią uwagę a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skontaktować się z kimś, kto jest doświadczony w tego typu naprawach. Pamiętajmy, że duże znaczenie ma to, jakie okna kupimy. Nie wszystkie nadają się do konkretnych typów pomieszczeń, każde mają bowiem inne funkcję. Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie okien w towarzystwie kogoś, kto się na tym zna i będzie nam mógł doradzić. Ważne jest też, aby rozmawiać z pracownikiem sklepu – to oni są zazwyczaj doświadczeni i posiadają dużą wiedzę na ten temat, co pozwoli nam nie popełniać podstawowych błędów. Drzwi i okna to niezwykle ważna sprawa w naszym domu. Potwierdzone jest naukowo, że im lepsze oświetlenie, tym lepsza nasza koncentracja. A dobre oświetlenie mogą dać właśnie okna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *