Categories Zdrowie

Jak wrócić do formy po zimie?

Wiosna zbliża się do nas coraz większymi krokami. Wraz z jej nadejściem przygotowujemy się na zmianę temperatury, a co za tym idzie – także zmianę garderoby. Co jednak z nadmiarem kilogramów, który został nam jak niechciany prezent po zimie? Jak szybko i efektywnie się ich pozbyć?

Siłownia

Regularne wizyty na siłowni to z pewnością jeden z najbardziej powszechnych sposobów na zrzucenie dodatkowych kilogramów. Zarówno samodzielne próby poradzenia sobie z niechcianym tłuszczykiem, jak i ćwiczenia pod czujnym okiem trenera pozwolą nam na osiągnięcie wymarzonej wagi. Wydaje się jednak, że dla osób rozpoczynających przygodę z siłownią wskazane będzie zwrócenie się do specjalistów, którzy mają nieco większe doświadczenie w tym temacie. Przynajmniej w początkowej fazie warto to zrobić, by nie popełniać błędów, które zamiast pomóc nam uwolnić się od ponadprogramowych kilogramów mogą sprawić, że nabawimy się niepotrzebnych kontuzji. Jeśli to uczynimy, regularne ćwiczenia to najbardziej efektywny sposób na wypracowanie wymarzonej formy.

Rower

Dużo bardziej samodzielnym sportem, z którym przygodę możemy rozpocząć bez pomocy trenera jest kolarstwo. Przejażdżki rowerowe mają bowiem to do siebie, że oprócz zaopatrzenia w niezbędny sprzęt nie potrzebujemy szczególnej pomocy w rozpoczęciu swojej przygody z tym sportem. Oprócz miło spędzonego czasu poza domem rower pomoże nam spalić zbędne kalorie, jesteśmy więc w stanie połączyć przyjemne z pożytecznym. Jedyną przeszkodą mogą być finanse – nie każdy bowiem może sobie pozwolić na zakup wymarzonych dwóch kółek oraz odpowiedniego sprzętu kolarskiego. W takim przypadku możemy jednak zdecydować się na kredyt, który pozwoli nam na realizację naszego rowerowego marzenia – im szybciej zaczniemy treningi, tym lepiej dla nas.

Bieganie

Prawdziwym wyzwaniem dla każdego, kto pragnie zwiększyć swoją aktywność fizyczną jest wybór odpowiednio dobranego dla siebie typu tej aktywności. Idealnym pomysłem na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem jest bieganie. Powolne rozruszanie naszego organizmu po miesiącach bezczynności wymagać będzie nieco czasu oraz pracy, jednak satysfakcja z możliwych rezultatów powinna nam wynagrodzić wszelkie wyrzeczenia. Obserwowanie wzrostu własnej formy dzięki przygodzie z bieganiem to najlepsza nagroda i z pewnością warto podjąć ten trud.

Sposobów na aktywne spędzenie czasu pozwalających na zgubienie dodatkowych kilogramów po zimie jest wiele. To od nas samych zależy, który z nich wybierzemy. Przedstawione powyżej propozycje to najprostsze sposoby na powrót do wymarzonej sylwetki. Jeśli dodamy do nich odpowiednio zbilansowaną dietę, z pewnością osiągniemy sukces w powrocie do formy po zimie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *