Categories Jedzenie

Czy dieta pudełkowa może być tania?

Od wielu dekad ludzkość, a szczególnie kobiety, próbują nowych rozwiązań, które mają pomóc w utrzymaniu dobrej sylwetki. Jednym z tych rozwiązań są oczywiście diety. Różnią się one jednak rodzajami i ilością dostarczanych składników odżywczych. Ostatnim trendem jest jednak dieta pudełkowa, której twórcy starali się połączyć wszystkie wymagania kobiet i ich potrzeby. Jednak czy takie rozwiązanie może być tanie?

Dieta pudełkowa – catering

Liczne restauracje specjalizujące się w serwowaniu zdrowej, dietetycznej żywności, rozpoczęły catering. Jest to rozwiązanie niezwykle dogodne dla osób zapracowanych, które nie mają czasu, aby samodzielnie przygotowywać zdrowe posiłki kilka razy dziennie. Niemniej wiąże się to ze sporymi kosztami, jako że posiłki dietetyczne obecnie są w cenie. Oferty są zróżnicowane ze względu na położenie restauracji i jej prestiżu oraz rodzaj serwowanych dań. Ceny natomiast wahają się w zależności od ilości wykupionych posiłków. Jednak zasada pozostaje niezmienna – im więcej zamówimy, tym taniej zjemy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ewentualne koszty dostawy. Możemy wówczas skorzystać z ekonomicznej propozycji jaką jest codzienny odbiór osobisty lub za dodatkową opłatą ustalić godzinę codziennej dostawy żywności do naszego domu. Wówczas ciekawym rozwiązaniem okazuje się dieta pudełkowa na 30 dni, którą przez cały miesiąc możemy przechowywać we własnej lodówce. Niemniej warto pamiętać, że dieta pudełkowa z możliwością cateringu może nas słono kosztować. W związku z tym dobrze jest rozważyć samodzielne zorganizowanie takiej diety.

Dieta pudełkowa własnej roboty

Dieta pudełkowa w domowym wydaniu znacznie różni się od oferowanych dań cateringowych. Nie oznacza to jednak, że sami nie możemy ich przygotować. Wykorzystując liczne przepisy dostosowane do wymagań diety pudełkowej, możemy raz w tygodniu przygotować posiłki na każdy dzień. Takie rozwiązanie jest najtańsze, jednak wymaga znacznie więcej czasu i zaangażowania. Niemniej jest ono dobre dla osób chcących zachować lub uzyskać atrakcyjną sylwetkę, a przy tym zaoszczędzić kilkaset złotych miesięcznie. Co więcej, duże zainteresowanie dietą pudełkową pojawiło się również w gronie studentów. Jest to spowodowane tym, że raz przygotowane posiłki możemy spożywać przez cały tydzień i cieszyć się zaoszczędzonym czasem. Oprócz tego, dieta pudełkowa zapewnia nam zdrowe posiłki, które dostarczą organizmowi dużą dawkę energii i odpowiednią ilość substancji odżywczych, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *