Categories Zdrowie

Jak dbać o włosy kręcone?

Piękna fryzura to marzenie każdej kobiety. Nie tylko jest ona jej wizytówką, ale również często siłą jej osobowości oraz odzwierciedleniem charakteru. Dbając o włosy zawsze musimy przykładać szczególną wagę do ich potrzeb. W przypadku dbania o włosy kręcone, musimy poświęcić im jeszcze więcej uwagi oraz czasu. Jakich błędów nie należy popełniać, gdy posiada się na głowie burzę loków?

Jak dbać o kręcone włosy?

Kręcone włosy należy czesać wyłącznie na mokro, stosując grzebień o szeroko rozstawionych zębach. Największym błędem który popełniamy dbając o loki jest czesanie ich na sucho. Niszczy to strukturę włosa i zwiększa łamliwość. Do wycierania włosów nie powinniśmy używać również ręcznika, a odciskać je w bawełnianą koszulkę lub specjalny ręcznik z mikrofibry. Podczas nakładania produktów na włosy pamiętajmy również o tym, aby nie stosować produktów bezpośrednio na skórę głowy. Po myciu włosów, odciśnijmy włosy z nadmiaru wody, nadając im palcami pożądany kształt. Aby zachować kręcone włosy w dobrej kondycji, stosujmy również peeling skóry głowy co dwa tygodnie. Możemy przygotować go samodzielnie, dodając do ulubionej maski kawę, cukier lub glinkę. Zapobiegnie to kumulowaniu się na powierzchni skalpu resztek szamponów oraz masek i nada włosom objętości.

Peeling skóry głowy 

Oczyszczenie skóry głowy jest również istotne dla podbicia skrętu u nasady. Jeżeli mamy wrażliwy skalp, najlepiej będzie użyć peelingu z zielonej lub białej glinki. Przygotowując peeling cukrowy, najlepiej użyć cukru brązowego – wolniej się rozpuści, dzięki czemu będziemy mieli więcej czasu na użycie go. Peeling kawowy może być ciężko usunąć z włosów, więc zwróćmy szczególną uwagę podczas pielęgnacji. Nie zapominajmy również o olejowaniu, czyli nakładaniu na włosy olejów. Nakładajmy olej bezpośrednio na powierzchnię włosów lub na ulubioną maskę. Zachowają nawilżenie oraz blask, a w połączeniu z maską olej przyśpieszy absorbowanie składników produktu przez włosy. Jeżeli podczas pielęgnacji będziemy dbali o odpowiednią ilość emolientów, protein oraz humektantów we włosach, odwdzięczą się nam one pięknym wyglądem. Dbając o nie warto też uwzględnić warunki atmosferyczne i podczas zimy lub wysokich temperatur przykładać szczególną wagę do końcówek włosów oraz poziomu ich nawilżenia.

Pielęgnacja włosów kręconych wymaga skupienia oraz wielu prób i błędów. Sprawdzajmy, co nasze włosy lubią najbardziej i dostarczajmy im zrównoważonej ilości wszystkich potrzebnych składników. Wtedy z pewnością będziemy mogły cieszyć się pięknym lokami oraz zdefiniowanym skrętem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *