Categories Technologia

Jak wybrać najlepszy serwis laptopów

Urządzenia przenośne na dobre zagościły praktycznie u każdego z nas. Ciężko sobie wyobrazić życie bez nich. Jednym z takich urządzeń, najbardziej popularnym jest laptop. Urządzenie to coraz bardziej wypiera z rynku klasyczne komputery stacjonarne. Głównym powodem jest jego poręczność i możliwość pracy praktycznie w każdym miejscu. Mimo tego, jak każde urządzenie potrafi zostać uszkodzone. Z pomocą przychodzą nam serwisy komputerowe, które usuną problem. Jednak serwis serwisowi nie równy. Czym kierować się podczas wyboru takiej firmy?

Kilka porad

Na wstępie powinieneś zorientować się jakiego rodzaju usterka wystąpiła w twoim urządzeniu. Oczywiście nie musisz rozmyślać nad tym, który dokładnie element został uszkodzony, ale powinieneś wykonać wstępną diagnozę i postawić sobie parę pytań:

  • Czy urządzenie mogło zostać przegrzane, bądź zalane?
  • Czy w ostatnim czasie pobierałem jakieś oprogramowanie z podejrzanych stron internetowych?
  • Czy laptop pracował pod dużym obciążeniem?
  • Czy był narażony na czynniki zewnętrzne?

Po wykonaniu wstępnej diagnozy, należy wybrać odpowiedni serwis. Po pierwsze zorientuj się czy dana firma posiada szeroki wachlarz usług oraz jakie opinie można znaleźć w internecie lub wśród znajomych i rodziny. Jeżeli nie dogadasz się odpowiednio z wykonującym usługę, może okazać się, że cena za naprawę będzie bardzo wysoka. Dodatkowo, po zapoznaniu się z opiniami, unikniesz oszustów, którzy często próbują wmówić, iż naprawa wymagała dużego wkładu, a w rzeczywistości laptop wymagał prostego sformatowania. Zwróć uwagę na to, jak długo dana firma istnieje na rynku. Im dłuższy staż, tym lepiej. Długi czas świadczy o doświadczeniu oraz o tym, że danej firmie ludzie chętnie powierzają swoje urządzenia.

Serwis autoryzowany?

Niekoniecznie. Licz się z tym, że naprawa w autoryzowanym serwisie będzie na prawdę kosztowna. To, że serwis jest autoryzowany, wcale nie musi oznaczać, że naprawa uszkodzonego sprzętu zostanie wykonana bez zarzutów. Dodatkowo, warto zastanowić się nad zamiennymi częściami do laptopów, gdyż często okazuje się, że są one dużo tańsze, a przy tym nie odbiegają żywotnością od tych oryginalnych.

Co dalej?

Dobrze jest zwracać uwagę na serwis laptopów oferujący darmową, wstępną diagnozę laptopów. Z niej dowiemy się, ile będzie kosztowała naprawa oraz z jakiego typu usterką mamy do czynienia. Dobre serwisy posiadają własne strony internetowe. Warto je odwiedzić, gdyż już z nich możemy dowiedzieć się wiele interesujących nas rzeczy. Nie sugerujmy się przyciągającymi sloganami, typu najtańszy fachowiec. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością wykonania usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *