Categories Blog

Czy problemem jest gdy kobieta zarabia więcej niż mężczyzna?

Zakładając rodzinę musimy pamiętać, że trzeba utrzymywać gospodarstwo domowe i zapewnić członkom swojej rodziny godne warunki życia. Świat skonstruowany jest tak, że do prawidłowego egzystowania potrzebne są nam pieniądze, które dostajemy dzięki wykonywanej pracy. Praca potrzebna jest nam by móc opłacić rachunków, robić zakupów, jeździć na wakacje czy chodzić do kina i na wiele wiele innych rzeczy.

Kiedyś było tak, że mężczyzna był głównym żywicielem rodziny, obecnie to się już zmieniło i nadal zmienia. Dosięgnęło nas równouprawnienie i nic tego nie zmieni. Kobiety posiadają różne wykształcenie, doświadczenie ale przede wszystkim posiadają wielką chęć do pracy bez okazywania zbędnej antypatii i nerwowości co widoczne jest u niektórych mężczyzn w pracy. W dzisiejszych czasach już nie ma podziału w pracy na kobiety i mężczyzn jeżeli chodzi o płacę. Pensja wypłacana za wykonanie naszych obowiązków bez względu na płeć. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy i od wewnętrznych ustaleń pracodawcy istnieje możliwość, że kobieta będzie zarabiać więcej od swojego partnera.

Czy fakt posiadania większej pensji kobiety od mężczyzny jest naprawdę tak dużym problemem?

To wszystko zależy od relacji panującej między partnerami jak również o sposobie zarządzania finansami gospodarstwa domowego. Najprościej i chyba najstosowniej jest gdy posiadamy wspólność majątkową a wszystkie zarobione pieniądze wkładamy to tzw. “wspólnego worka”. Wtedy nie ma znaczenia kto zarabia więcej, bo i tak wydawane są one wspólnie. Chyba, że ambicje i duma mężczyzny w domu zostaną urażone a tak też często się zdarza to wtedy mamy problem na tle relacji i wzajemnych uczuć pomiędzy partnerami. Lecz nie ma sytuacji bez wyjścia, każdą sprawę da się obgadać i ostudzić emocję. W dzisiejszych czasach to nic ujmującego i wstydliwego, że kobieta zarabia więcej od mężczyzny. Najważniejsze, że jest praca i że stać nas na utrzymanie gospodarstwa domowego i na wspólne wydawanie pieniędzy na wszelkie zachcianki.

W życiu ważne są inne rzeczy i priorytety niż fakt kto zarabia więcej w domu, kobieta czy mężczyzna. Należy przede wszystkim skupić się na rzeczach niematerialnych jak zdrowie, miłość, wzajemne zaufanie i szacunek. To dzięki nim możemy godnie przeżyć razem i pokonać największe trudności. Pieniądze to tylko rzecz nabyta, która ułatwia nam funkcjonowanie ale to fakt posiadania drugiej osoby blisko siebie jest sprawą nadrzędną i bezkonkurencyjną. Tak więc nie warto kłócić się o pieniądze tylko wzajemnie szanować i wspierać w każdej podjętej decyzji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *