Categories Samochody

Polska pomoc drogowa w Niemczech – czyli jak poradzić sobie z awarią auta za granicą

Nasi rodacy bardzo chętnie wyjeżdżają samochodem za granicę. Najczęściej odwiedzamy kraje z nami sąsiadujące, w których żyją i pracują nasi krewni. Jednym z najpopularniejszych kierunków podroży, są zdecydowanie Niemcy. Niestety nie zawsze podróż idzie zgodnie z naszym planem a awaria lub kolizja może unieruchomić pojazd, którym się poruszamy. W takiej sytuacji pozostaje nam zwrócić się o pomoc, ale nie zawsze jest to łatwe, a bariera językowa może stanowić poważny problem. Co zrobić w takiej sytuacji i czy możemy wezwać Polską pomoc drogową do auta, które znajduje się w Niemczech? Podpowiadamy!

Awaria samochodu za granicą i holowanie do Polski

Nie zawsze awaria samochodu jest na tyle poważna, że musimy odholowywać swój samochód do mechanika lub z powrotem do Polski. Czasem wystarczy samodzielna próba naprawy usterki lub wezwanie pomocy drogowej, która zajmie się tym na miejscu postoju bez konieczności odwiezienia auta do warsztatu. W takiej sytuacji możemy skorzystać z Polskiej firmy, która świadczy usługi na terenie Niemiec, w okolicach Berlina – sprawdź tutaj.

Sytuacja może być trochę trudniejsza, gdy jesteśmy uczestnikami kolizji i nasze auto nie nadaje się do dalszej jazdy. W takiej sytuacji, gdy auto nie chce ruszyć lub nie spełnia przepisów, dopuszczających do jazdy po drodze np. ma niesprawne światła, hamulce itd. trzeba zdecydować się na lawetę. Jeśli obawiasz się kosztów, które poniesiesz, jeśli zdecydujesz się na Niemiecką pomoc drogową i dodatkowo nie znasz za dobrze obcego języka to postaw na Polskie firmy. Będąc za granicą, możesz skorzystać z usług Polskiej pomocy drogowej, która świadczy swoje usługi także na terenie Niemiec – sprawdź tutaj. Takie firmy mają siedzibę przy granicy, która rozdziela kraje i można skorzystać z ich pomocy zarówno w naszym kraju, jak i u zachodnich sąsiadów.

Polska pomoc drogowa za granicą – na jakie usługi możemy liczyć?

Pomoc drogowa świadczy nie tylko usługę holowania czy lawety. Bardzo często możemy skorzystać także z naprawy auta na miejscu zdarzenia lub jeśli to niemożliwe – w warsztacie samochodowym. Możemy liczyć na kompleksową pomoc, która pomoże nam zminimalizować stres związany z kolizją lub awarią auta za granicą. Nie bój się także wzywać pomocy drogowej do drobnych usterek takich jak wymiana koła, jeśli nie posiadasz odpowiednich narzędzi lub poproś o dowiezienie paliwa, jeśli właśnie Ci się skończyło i nie możesz dalej jechać. Polska pomoc drogowa świadczy również takie usługi i w razie potrzeby można z nich skorzystać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *