Categories Podróże

Bali – ranking najlepszych plaż

Plaże Bali to jeden z głównych punktów, który co roku przyciąga turystów właśnie na tę wyspę. Nie bez powodu określa się ją mianem istnego raju na ziemi. Piękna pogoda, szum krystalicznej wody i ciepły piasek, który można znaleźć na Bali, aż prosi się o to, aby się na nim położyć i trochę zrelaksować. Do tego można podziwiać tam piękną przyrodę, rafy koralowe, a także nurkować i podziwiać podwodny świat pełen kolorowych rybek i żółwi. Plaże na Bali https://duabenua.com/pl/wycieczki/3-bali-wyspa-bogow/ potrafią zaprzeć dech w piersiach. Zobacz nasz ranking najpiękniejszych plaż na Bali.

Dreamland

Plaża Dreamland to prawdziwy raj dla surferów. Jest tak, ponieważ można tam spotkać monstrualnie wielkie fale, które aż zapraszają do tego, aby trochę na nich posurfować. To jedna z najpiękniejszych plaż na Bali. Można znaleźć tam biały piasek i przepiękną turkusową wodę. Jest tam też wiele restauracji i barów, dzięki którym można miło spędzić dzień na plaży. Z kolei wieczorem można podziwiać cudowne zachody słońca, które potrafią oczarować nie jedną osobę.

Green Bowl Ungasan

Plaża znajduje się 15 km od Kuty i znajdują się na niej dwie jaskinie wapienne, w których można ukryć się przed słońcem. Jest to jedna z mniej uczęszczanym plaży na wyspie dlatego, jeśli nie lubisz tłumów, to będzie to miejsce idealne dla Ciebie. Dzięki krystalicznej wodzie można tam nurkować i podziwiać podwodny świat, w którym zamieszkują ciekawe stworzenia i piękne rośliny. W okolicy znajduje się parking, świątynia oraz kilka wulkanów.

Pandawa Beach

Nazywana również „Secret Beach” dlatego, że aby dotrzeć do plaży, trzeba było wybudować drogę, która przecina wapienne skały. Wcześniej nie wszyscy o niej wiedzieli i nie każdy mógł się tam dostać. Plaża została oficjalnie otwarta w 2012 roku i wstęp na nią kosztuje ok. 10 zł. Plaża Pandawa jest otoczona dwoma klifami. W jednym z nich wyrzeźbiono m.in. posągi Pandavów i Bogini Kunti. Na plaży można uprawiać różnego rodzaju sporty wodne, a także hoduje się tam algi. Miejscowi uprawiają tam wodorosty, ponieważ brzeg plaży jest dość długi i płytki.

Suluban Uluwatu

Panują tam warunki idealne dla surferów, ponieważ fale osiągają tam nawet do 3,5 metra. Jest to więc idealne miejsce, w którym każdy surfer może poczuć trochę adrenaliny. W porze suchej panują tu doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Osoby, które nie chcą lub nie potrafią surfować, mogą popłynąć łódką na pobliskie rafy koralowe i podziwiać wspaniałe widoki. Jeśli ktoś ma ochotę na spacer to niedaleko plaży znajduje się Uluwatu gdzie można obejrzeć najstarszą świątynię na wyspie Pura Luhur Uluwatu, która znajduje się na klifie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *