Categories Samochody

Jak sfinansować zakup samochodu? Poznaj alternatywne metody dla gotówki

Finansowanie samochodu przez dealera jest zwykle najbardziej bezpośrednią i najszybszą opcją, ale niekoniecznie oznacza to, że jest najbardziej wskazane. Ogólnie rzecz biorąc, ten rodzaj finansowania pochodzi od samej marki lub od instytucji partnerskich. W przeszłości ten rodzaj finansowania miał najgorsze warunki (stopy procentowe i warunki). Obecnie, gdy potrzeba sprzedaży pojazdów jest pilniejsza niż kiedykolwiek, warunki znacznie się poprawiły, wadą jest to, że pożyczka często wiąże się z szeregiem ubezpieczeń, które zwiększają cenę. Dobrą rzeczą jest to, że dealer zajmuje się wszystkimi formalnościami.

Finansowanie przez bank

Jedną z najlepszych opcji jest udanie się do lokalnego banku i poproszenie o pożyczkę osobistą lub nawet o kredyt na samochód, czyli rodzaj pożyczki specjalnie zaprojektowanej dla takich przypadków. Dzięki tej opcji uzyskasz znacznie bardziej przyjazną stopę procentową i będziesz w stanie zorganizować finansowanie w bardziej spersonalizowany sposób. Jedyną wadą, ale nie tak dużą, jest to, że będziesz musiał przedstawić swoje odcinki wypłat i być może zeznanie podatkowe. W każdym razie, jeśli jest masz dobrą historię kredytową w tym samym banku od lat, uzyskanie kredytu na samochód nie będzie problemem.

Leasing somochodu lub wynajem

Dwie bardzo atrakcyjne opcje dla osób samozatrudnionych lub przedsiębiorców. Leasing samochodowy co to? Leasing, to w prosty sposób wyjasniając inny sposób wynajmu z opcją wykupu samochodu na koniec. Możesz również odliczyć podatek VAT i nie będziesz musiał dokonywać żadnej wpłaty początkowej, aby otrzymać pojazd. Wynajem jest taki sam jak leasing, ale w tym przypadku nie ma opcji zakupu. Dzięki tej alternatywie możesz także odliczyć podatek VAT. Ponadto w obu przypadkach zapominasz o wszystkim innym niż benzyna: nie musisz się martwić a ubezpieczenie, konserwację, podatki itp.

Karta kredytowa

Jeśli samochód, którego pragniesz, jest pojazdem używanym i jego cena nie przekracza kilku tysięcy złotych, masz możliwość zakupu “nowego samochodu” za pomocą karty kredytowej. Jest to realna możliwość, chociaż trzeba uważać, aby nie nadziać się na żadne nieprzyjemne niespodzianki. Główną wadą jest to, że oprocentowanie, które zapłacisz, będzie znacznie wyższe niż w przypadku innych przedstawionych tutaj opcji. Niemniej jednak sam decydujesz, ile spłacasz miesięcznie, w ilu ratach i, w zależności od banku, uzyskać inne benefity. Jest to dobra opcja dla małych kwot i krótkich rat.

Kreatywny sposób zakupu samochodu

Dzięki temu ostatniemu systemowi można nie tylko sfinansować zakupiony pojazd, ale także uzyskać go za darmo. Zasadniczo jest to kwestia szukania firm reklamowych, które płacą za umieszczenie znaku reklamowego na pojeździe. Ponadto, im droższy samochód, tym więcej płacą marki i tym droższe są reklamy. Ostatecznie, celem jest, aby reklama i samochód, który ją wspiera, wspólnie wyrażały tę samą ideę.

 

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *