Categories prezenty

Pomysły na Dzień Mamy

Dzień Mamy to najlepsza okazja, żeby podziękować naszym mamom za to, że jesteśmy i że one dla nas były, są i będą. W ciągu roku jest wiele okazji do wręczenia prezentu rodzicielce, np. urodziny, czy Święta Bożego Narodzenia, jednak Dzień Mamy jest wyjątkowy. Tego dnia skupiamy się całkowicie na niej, bo to właśnie mama jest jedną z najważniejszych osób w naszym życiu. Tym świętem dziękujemy jej za miłość, poświęcenia i trud włożony w nasze wychowanie. Co ciekawe dzień matki swoją historią sięga czasów starożytnych, a święto, które możemy uznać za podwaliny współczesnego Dnia Mamy obchodzone było już w Starożytnym Egipcie. Jak widać przetrwało tysiące lat tradycji, dlatego warto już zawczasu zastanowić się, jak uczcić ten dzień współcześnie. Zobacz prezentowe pomysły na Dzień Mamy.

Prezenty na Dzień Mamy: kupon na relaks  

Bycie mamą to praca na pełen etat, a nawet trzy, bo dyżur trwa 24 godziny na dobę. Która z Was jest już mamą, wie jak wymagające jest to zadanie, oczywiście przynoszące też ogromną radość. Jednak każdemu z nas należy się chwila odpoczynku, mamom w szczególności. Dlatego świetnym pomysłem na prezent na Dzień Mamy może być wręczenie jej kuponu na dzień w SPA, salonie beauty lub u masażysty. Wypoczęta mama to szczęśliwa mama, a my jako dzieci (bez względu na wiek) powinniśmy jej w tym pomagać. 

Prezenty na Dzień Mamy: coś wyjątkowego

Niezawodne prezenty na Dzień Mamy, są te spersonalizowane. Gadżety z napisem “najlepsza mama świata” są strzałem w dziesiątkę i z całą pewnością będą mamie o tym fakcie przypominać. Niektóre nawet codziennie, np. kubek lub miska, których używa się na co dzień. Dla mamy, która uwielbia herbatę na prezent możesz kupić zaparzacz do herbaty w kształcie czajniczka. Inną propozycją jest wykonanie ramki ze spersonalizowanym napisem. W środku umieść zdjęcie, na którym znajduje się cała rodzina. Taki prezent z całą pewnością przypadnie każdej mamie do gustu. Jeśli mam jest gadżeciarą to można postawić na breloczek do kluczy, lub etui na okulary z samodzielnie wybranym napisem specjalnie na Dzień Mamy. Możesz też skomponować pudełko różnych drobiazgów, które będą dobrane pod gust mamy. W środku możesz spakować ulubioną herbatę, kilka słodkości, breloczek ze zdjęciem lub inne rzeczy, które przyjdą ci do głowy. 

Prezenty na Dzień Mamy: kwiaty 

Kwiaty są tak naprawdę uzupełnieniem prezentu, ale warto o nich pamiętać. Bukiet  ulubionych kwiatów to zawsze trafiony pomysł. Dla mam, które lubią przekształcać mieszkanie w domową dżunglę świetnym prezentem będą rośliny w doniczce, które zostaną z nią na całe lata. Z kolei do ogrodu można zaopatrzyć mamę w różne sadzonki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *