Categories Blog

Jak najlepiej zadbać o podłogę?

Brzmi to banalnie, ale podłogi używamy cały czas. Chodzimy po niej, stawiamy na niej różne rzeczy, przesuwamy po niej meble. Nietrudno się domyślić, że w związku z tymi wszystkimi aktywnościami, powierzchnie te są bardzo narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia, a nawet uszkodzenia. Istnieją jednak proste sposoby, dzięki którym każdy z nas już dzisiaj może lepiej zadbać o podłogę w swoim domu czy w pracy. 

Przede wszystkim należy dowiedzieć się, z jakiego konkretnie materiału wykonana jest nasza podłoga. W zależności od tego różnić się będą bowiem metody dbania o nią. Drewnianą posadzkę należy chronić inaczej niż np. wykładzinę. Tak czy inaczej podłogę warto jest zaimpregnować jak najszybciej po położeniu. Na rynku są specjalistyczne środki do impregnacji podłóg, dzięki którym stworzysz warstwę ochronną, która zapobiegnie lekkim zniszczeniom i ułatwi czyszczenie. 

Meble, a w szczególności krzesła i fotele, warto jest podkleić specjalnymi podkładkami (np. z filcu). To uchroni naszą podłogę przed zarysowaniami spowodowanymi częstym przesuwaniem tych mebli. Ruchome fotele w domu i w pracy warto jest z kolei zabezpieczyć specjalną matą, która zniweluje skutki ciągłego ruchu kółek. Akcesoriów jest naprawdę wiele. Jednym z najlepszych sposobów zabezpieczenia się przed wnoszeniem zanieczyszczeń do domu są wycieraczki zewnętrzne, zwłaszcza zaś wycieraczki systemowe, które oprócz tego, że wchłaniają w siebie wilgoć czy kurz wnoszony do wnętrza na obuwiu, działają również anty-poślizgowo. Odpowiednio wybrane wycieraczki potrafią służyć przez lata i chronić nasze podłogi przed zanieczyszczeniami, a nasze kieszenie przed wydatkami związanymi z naprawami uszkodzeń. To świetna inwestycja, która łączy w sobie skuteczność, komfort, oszczędność i bezpieczeństwo. 

Jak widać opcji dbania o podłogę jest naprawdę sporo. Warto je wykorzystywać, bo pamiętajmy, że czystość – w tym również czystość podłogi – to w jakimś stopniu nasza wizytówka. Zadbajmy o to, by można ją było pokazać bez wstydu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *