Categories Blog

Egzaminy Cambridge – przepustka do międzynarodowej kariery

Międzynarodowa kariera to marzenie wielu, ale często jest jeden czynnik, który skutecznie uniemożliwia spełnienie tego marzenia – to znajomość języka. Angielski to absolutna konieczność, kiedy chcesz pracować w międzynarodowej firmie oraz opuścić ten kraj w celach zarobkowych. Niestety sama znajomość języka, nawet na bardzo wysokim poziomie, nie jest często wystarczająca, ponieważ niektórzy pracodawcy oczekują również międzynarodowych certyfikatów znajomości języka. Sprawdź, co należy wiedzieć, zanim podejmiesz się pracy za granicą, jak się do tego przygotować i kiedy jest odpowiedni moment, aby poważnie pomyśleć nad zdaniem egzaminu certyfikacyjnego.

Certyfikaty takie jak ten https://www.lang.com.pl/egzaminy-cambridge/b2first.html potwierdzają to, że jesteś w stanie swobodnie posługiwać się językiem angielskim. Ta swoboda dotyczy zarówno słuchania, czytania, pisania, jak i mówienia. Niewykazanie się na którejś z tych płaszczyzn skutkuje nie uzyskaniem certyfikatu. Sprawdź więc jak przygotować się, aby uniknąć niespodzianek podczas egzaminu.

Dlaczego warto znać język angielski?

To, co już zostało powiedziane na początku – znajomość języka na poziomie B2 to absolutna konieczność, kiedy marzysz o karierze międzynarodowej. Dodatkowo, to niezbędny element, kiedy decydujesz się rozpocząć studia na zagranicznej uczelni, ale wyjazd z kraju to nie jedyna potrzeba. Wielu rodzimych pracodawców bardzo sobie ceni znajomość języka angielskiego, a oferowane stawki na starcie są znacznie wyższe niż osobom bez tej umiejętności. Dodatkowo, angielski daje ci wiele swobody podczas podróżowania oraz zawierania znajomości na całym świecie. W czasach, kiedy świat jest globalną wioską, warto jest znać uniwersalny język, to absolutna konieczność, która ułatwia życie na co dzień.

Certyfikat – niezbędny do pracy za granicą?

Sama znajomość nie wystarcza. Należy się również posługiwać dokumentem, który jest potwierdzeniem tych umiejętności. Za jego wyrobienie warto jest się zabrać najwcześniej kiedy to możliwe, bo przecież nie wiadomo, kiedy taki dokument może się przydać. Nawet jeśli nie planujesz wyjazdu w najbliższej przyszłości, twój rodzimy pracodawca z pewnością doceni jego posiadanie. O rozwojowym stanowisku oraz wysokiej stawce za granicą możesz zapomnieć, jeśli nie legitymujesz się międzynarodowym dokumentem potwierdzającym tę umiejętność.

Jak się przygotować?

Przygotować się do egzaminu certyfikacyjnego można się na wiele sposobów, jednak najbardziej efektywną metodą jest skorzystanie z profesjonalnego kursu. To również pozwala na łamanie wszelkich barier komunikacyjnych. Nauka w grupie również dobrze przygotuje cię do zaliczenia części z mówienia, a z pewnością przyda się w przyszłości, kiedy zaczniesz korzystać z języka w praktyce.

Kiedy jest odpowiedni moment na zdanie egzaminu?

Możesz sprawdzić swoje umiejętności rozwiązując testy na poziomie B2. Kiedy zaliczysz je na więcej niż 50%, możesz poważnie pomyśleć o egzaminie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *