Stroje komunijne dla chłopców – co wybrać, aby dziecko czuło się i wyglądało dobrze?

Stroje komunijne dla chłopców – co wybrać, aby dziecko czuło się i wyglądało dobrze?

Wybór stroju komunijnego dla dziecka to jeden z ważniejszych elementów przygotowań do tego dnia. Każdy rodzic chciałby bowiem, aby jego pociecha prezentowała się tego dnia jak najlepiej, ale także czuła się swobodnie w stroju komunijnym. W tym wpisie skupimy się na ubraniach dla chłopców oraz na tym, jakie możliwości mają teraz rodzice, jeśli chodzi o wybór garnituru, alby oraz dodatków. Obecnie istnieje tak szeroki wybór, jeśli chodzi o stroje komunijne, że czasem ciężko jest wybrać od razu ubranie, w którym dziecko przystąpi do sakramentu. Zobacz co wybrać, aby dziecko wyglądało elegancko, a jednocześnie było zadowolone ze swojego stroju na komunię.

Alby dla chłopców – klasyczne rozwiązanie

W wielu parafiach strój komunijny dla chłopców i dziewczynek jest odgórnie narzucony. Zazwyczaj są to klasyczne, skromne alby ze złotymi wstawkami i haftem IHS na klatce piersiowej. W takim wypadku rodzice oraz dzieci nie mają zbyt dużego pola manewru, jeśli chodzi wybór stroju komunijnego. Warto jednak wiedzieć, że alby komunijne mogą się różnić od siebie, chociażby jakością wykonania i krojem. Wybierając albę komunijną dla chłopca, zwróć uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Powinien być na tyle gruby, aby nie prześwitywał. Istotne jest też to żeby alba była przewiewna.

Większość komunii odbywa się w maju. Niekiedy zdarza się, że cała ceremonia odbywa się w naprawdę upalny dzień. Dlatego dziecko nie powinno być ubrane w albę, która praktycznie w ogóle nie przepuszcza powietrza. Drugą kwestią jest miękkość materiału, alba nie powinna uwierać oraz obcierać delikatnej skóry dziecka. Plusem stosowania alb w parafiach jest to, że wszystkie dzieci wyglądają podobnie, wygląda to estetycznie i nikt nie będzie czuł się pokrzywdzony, że ma gorszą albę niż np. kolega z klasy.

Garnitury komunijne

Stroje do komunii dla chłopców to nie tylko alby, ale także eleganckie garnitury. To rozwiązanie królowało jeszcze kilka lat temu i często można było spotkać chłopców w eleganckich garniturach i dziewczynki w sukienko-albach. Garnitur to też dobre rozwiązanie na przyjęcie komunijne na sali bądź w domu. Najlepiej będzie prezentował się ciemny garnitur, z muszką i jasną koszulą. Do tego należy dobrać wizytowe buty wiązane na sznurówkę i stylizacja komunijna gotowa.

Wybierając garnitur, warto postawić na taki, który jest szyty na miarę, jeśli dziecko ma niestandardową budowę ciała. Dobrze skrojony strój będzie wyglądał najlepiej, a dziecko będzie czuło się w nim swobodnie. Taki strój może później posłużyć jeszcze na inne okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *