Categories Blog

Czym jest laminowanie włosów?

Każda z nas marzy o pięknych i zadbanych włosach. Aby nasza fryzura wyglądała pięknie i zdrowo na co dzień, nie wystarczy jedynie mycie i nakładanie odżywki. Warto pomyśleć też o innych, bardzo skutecznych zabiegach, które warto powtarzać raz na dwa lub trzy tygodnie. Dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej z nas.

Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie jest tak zwane laminowanie, które w pierwszej chwili wcale nie musi kojarzyć się nam z włosami. Jest to zabieg, podczas którego włosy pokrywane są delikatną, chroniącą je warstwą, która nie tylko nadaje blasku, ale także zwiększa objętość. Laminowanie w salonie fryzjerskim może być dość kosztowną przyjemnością, dlatego też dzisiaj pokażemy, jak można wykonać ten zabieg w domowym zaciszu i praktycznie za darmo.

Czy warto laminować włosy?

Laminowanie włosów jest bardzo dobrym zabiegiem pielęgnacyjnym, który nadaje się do każdego typu włosów. Pokrycie struktury włosa cienką warstwą sprawia, że te są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, deszcz, mróz czy słońce. Dodatkowo włosy zwiększają swoją objętość, łatwi się rozczesują, a do tego mocno błyszczą. Warto pomyśleć nad takim zabiegiem, ponieważ skutecznie wzmacnia on włosy i sprawia, że stają się po prostu zdrowsze i mocniejsze. Największą różnicę z pewnością zauważą posiadaczki cienkich włosów, które nie będą się już plątać i staną się o wiele grubsze.

Stosowanie i używanie maseczki na włosach

Domowe laminowanie włosów nie wymaga od nas praktycznie żadnych kosztów i jest bardzo łatwe w wykonaniu. Aby przygotować odpowiednią mieszankę, musimy użyć dwóch łyżek stołowych żelatyny lub galaretki, dwóch łyżek gorącej wody oraz jednej łyżki odżywki lub maski do włosów. Wszystkie składniki powinniśmy dokładnie wymieszać, a najlepiej rozpuścić w kąpieli wodnej. Jeżeli decydujemy się na użycie galaretki, to musimy pamiętać o tym, że na naszych włosach może pojawić się delikatna poświata w kolorze proszku ze względu na obecność barwników w produkcie.

Gdy mieszanka będzie już jednolitą, lekko ciepłą masą, możemy zabrać się za laminowanie włosów. Po dokładnym umyciu włosów nanosimy na nie naszą maseczkę, na całą długość włosów, aż po same końce. Trzeba pamiętać także o tym, by nie nakładać mieszanki na czubek głowy, ponieważ może spowodować to nadmierne przetłuszczanie skóry. Gdy włosy będą już pokryte maseczką, trzeba spiąć je w ciasny kok i założyć na głowę czepek, folię spożywczą  lub reklamówkę — musi być to coś, co skutecznie zatrzyma ciepło. Co jakiś czas możemy podgrzać także włosy suszarką z gorącym powietrzem. Mieszankę trzymamy na włosach około 30 minut, a następnie spłukujemy ją. Po rozczesaniu włosów pozostawiamy je do samoistnego wysuszenia bez używania suszarki.

Efekty laminacji powinny być już widoczne po pierwszym zabiegu, jednak warto wracać do niego regularnie. Stosowanie takiej maseczki raz na dwa lub trzy tygodnie sprawi, że kondycja włosów znacznie się poprawi, a te będą zdrowsze, mocniejsze i odporniejsze na uszkodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *