Categories Moda

Perfumeria Amore & Psyche – jak powstają ulubione zamienniki francuskich perfum?

Perfumy to nieodłączny element każdej idealnie dopracowanej stylizacji. Stanowią dopełnienie całości naszego stroju, fryzury, czy makijażu. Odpowiednio dobrany zapach może przy tym podkreślić naszą osobowość, oraz otulić zmysły, a nawet wpłynąć na emocje.

Zapachy znanych i cenionych francuskich perfumerii mogą zawierać nawet kilkaset składników, które w odpowiednich proporcjach tworzą wyjątkowe nuty. Nie tylko wybór składników ma jednak wpływ na ostateczny zapach. Każdy z poszczególnych procesów produkcji perfum odgrywa tu ważną rolę.

Francuskie perfumy lane, a komponowanie zapachu

Pierwsze perfumy wytwarzane były głównie z olejków eterycznych stosowanych podczas kąpieli, czy religijnych rytuałów. Wraz z postępem cywilizacji zaczęto wzbogacać skład olejków o inne składniki, które miały za zadanie przedłużyć ich trwałość oraz wzmocnić doznania zapachowe. To zatem dobór składników pełni fundamentalną podstawę produkcji perfum. Użyte  w tym procesie substancje mogą mieć głównie charakter:

  • roślinny (zapachowe żywice, olejki eteryczne);
  • syntetyczny (wanilia, kurkuma);
  • zwierzęcy (piżmo, ambra).

Komponowanie zapachu jest najważniejszym, a zarazem najtrudniejszym etapem produkcji perfum. Perfumeria wytwarzająca otulające zmysły zapachy zatrudnia w tym celu specjalistów o nadzwyczaj wyczulonych nosach oraz kreatywności. Ich zadaniem jest łączenie poszczególnych składników w celu uzyskania niepowtarzalnej mieszanki wyjątkowych zapachów.

Dodanie kilku kluczowych składników i dojrzewanie

Sama kompozycja składników perfum nie byłaby tak zachwycająca, gdyby nie dodano do niej po odpowiednim czasie wody. Wbrew pozorom to właśnie ona dodaje odpowiednią moc całego roztworu. Na tym jednak nie kończy się produkcja perfum.

Kolejny ważny etap to dojrzewanie, czyli pozostawienie perfum na pewien czas. W trakcie tego procesu roztwór uzyskuje odpowiedni zapach. Gdy już zostanie to osiągnięte, wówczas roztwór poddawany zostaje filtrowaniu i zabarwieniu. Po tym pozostaje już go tylko przelać we flakony i elegancko zapakować.

Gdzie kupić dobre, francuskie perfumy lane? Perfumeria Amore & Psyche

Znalezienie idealnego zapachu perfum, które będą otulały doskonałymi nutami zapachowymi, nie jest takie proste – podobnie jak znalezienie perfumerii, która oferuje takie produkty. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na regularne kupowanie perfum takich marek jak np. Dior, Armani, Chanel Coco, Lancome, Calvin Klein, czy Hugo Boss.

Na szczęście perfumeria Amore & Psyche oferuje doskonałe zamienniki takich perfum, które możesz kupić w bardzo dobrej cenie i najwyższej jakości. Trwałość oraz zapach produktów niewiele różnią się od oryginałów, dlatego naszym zdaniem warto kupować francuskie perfumy lane właśnie tam.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *