Categories Blog

Rekuperacja Wrocław – 3 korzyści dla Twojego domu

Jesteś inwestorem nowo powstającego osiedla? A może planujesz remont i szukasz energooszczędnych, wydajnych systemów ogrzewania? W takim razie, z pewnością zainteresuje Cię temat rekuperacji. Wrocław stawia na nowoczesne rozwiązania, zapewniające zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach, niski poziom CO2, a także czyste powietrze. Poznaj wszystkie korzyści i zdecyduj się na instalację.

1. Rekuperacja w trosce o świeże powietrze

W przemyśle wentylacyjnym określenie rekuperacja stosuje się w odniesieniu do systemu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Warto podkreślić, że tego typu mechanizm w całości może zastąpić stare systemy wentylacji powietrza.

Dotychczas popularną metodą było budowanie kominów grawitacyjnych przy jednoczesnym przepuszczaniu do wnętrz świeżego powietrza, które dostawało się przez nieszczelne okna. Taka instalacja była mało wydajna, bowiem do pomieszczeń wraz ze świeżym powietrzem wpadał chłód, co wymuszało maksymalne rozgrzewanie kaloryferów i większe zużycie energii.

Proponowany system jest znacznie bardziej wydajny i nastawiony na skuteczny, powtarzalny efekt. Dodatkowo, rekuperacja sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie, które stawia na maksymalną szczelność okien oraz drzwi wejściowych.

Warto podkreślić, że rekuperatory dbają o czystość pobieranego powietrza, ponieważ przechodzi ono przez specjalny filtr. W zależności od potrzeb i panującej pory roku rekuperator może działać jak wentylator ochładzający powietrze lub odzyskiwacz ciepła, zapewniający komfort w zimowych miesiącach.

2. Rekuperacja Wrocław – poziom wilgotności pod kontrolą

Jakie inne korzyści zapewnia rekuperacja? Wrocław może cieszyć się z odpowiedniego mikroklimatu, czyli optymalnej dla ludzkiego organizmu wilgotności powietrza. System dba o nawilżenie śluzówek i układ oddechowy, a tym samym wspiera zdrowie mieszkańców w okresie grzewczym.

3. W trosce o zdrowie – rekuperacja pozwala ograniczyć CO2

Kolejną zaletą instalacji rekuperatora jest dbałość o jak najniższe stężenie CO2 w pomieszczeniu. Czujniki CO2 dostosowują potrzebę wymiany powietrza do stężenia dwutlenku węgla panującego wewnątrz.

Nowoczesny system rekuperacji. Wrocław wybiera InstalTechnik

Postaw na nowoczesną instalację rekuperacji. Wrocław wybiera firmę InstalTechnik – instaltechnik.pl. Doświadczeni fachowcy zadbają o prawidłowy montaż i fachowe doradztwo, a wdrożone systemy zatroszczą się o bezpieczną i komfortową atmosferę panującą we wnętrzach. Dom stanie się oazą spokoju i strażnikiem zdrowia mieszkańców, a nie polem walki o optymalne powietrze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *