Categories Dom i ogród

Nowoczesne okiennice w twoim domu

Jeżeli szukasz sposobu na zwiększenie prywatności lub chcesz zyskać kontrolę nad światłem przedostającym się przez okno, rozwiązaniem mogą okazać się okiennice.

To ponadczasowe rozwiązanie spełnia funkcję nie tylko zabezpieczającą, ale również jest świetnym elementem dekoracji.

Dodaj stylu nudnym wnętrzom

Stylowe okiennice mogą okazać się świetnym pomysłem, jeśli planujesz odnowić pokój. Wszechstronność ich wyboru pozwala na dobranie odpowiednich okiennic do sypialni, kuchni czy salonu. Różnorodność oferty sprawia, że z łatwością wybierzemy okiennicę w odpowiednim kolorze, stylu oraz dostosowaną do naszego budżetu.

Decydując się na zakup okiennicy, poza walorami dekoracyjnymi zyskujemy również – jak wspomnieliśmy wcześniej – kontrolę nad wpadającym przez okno światłem oraz zwiększamy naszą prywatność. Dodatkowo okiennice pozwalają nam na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu.

Sprawdzą się również w przypadku domowego biura. Częstym problemem jest odbijające się na ekranie komputera światło dzienne. Dzięki regulowanym okiennicom jesteśmy w stanie filtrować wpadające światło. Kolejną ich zaletą jest to, że skutecznie niwelują docierające z zewnątrz hałasy, tym samym zwiększając komfort w miejscu pracy.

Zaletą okiennic jest również to, że są one łatwe w czyszczeniu. Wystarczy przedtem upewnić się, że posiadane przez nas okiennice są odporne na wilgoć.

Na jakie shuttersy się zdecydować

Co więcej, decydując się na kupno okiennic, powinniśmy zastanowić się, z jakiego materiału chcemy, aby były wykonane. Na rynku dostępne są żaluzje z litego drewna, jak również z kompozytów drewnianych czy poliwinylu. Warto wziąć pod uwagę fakt, że niektóre materiały są lepsze dla niektórych pomieszczeń niż inne. Ogromną zaletą okiennic jest również to, że w niektórych typach pomieszczeń wypadają dużo lepiej niż, np. materiałowe rolety. Za przykład posłużyć może chociażby łazienka, w której tradycyjne rolety nie sprawdzą się z powodu panującej w niej wysokiej wilgotności.

Od wyboru materiału, z jakiego wykonane są okiennice, zależeć będzie także wygląd pomieszczenia. Warto wziąć pod uwagę na etapie planowania to, jaki charakter chcemy nadać naszemu wnętrzu.

Podczas planowania zakupu okiennic warto również zwrócić uwagę na układ i styl okien. Panele okiennic – co oczywiste – powinny pokrywać się z kształtem okien. Zaletą okiennic jest fakt, że są one bardzo elastyczne, jeśli chodzi o możliwość przymocowania ich do poszczególnych rodzajów okien. Bez problemu znajdziemy takie, które będą pasować, chociażby do okien okrągłych czy trójkątnych.

Wybierając okiennice, możemy sprawić, że wnętrze naszego domu bądź mieszkania zyska nowy charakter. W zależności od twojej wizji możesz urządzić wnętrze, które zapewni ci komfort i praktyczność oraz stanowić będzie nieprzeciętną dekorację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *