Categories Blog

Jak najbezpieczniej dostać się na dach wysokiego budynku?

W niektórych budynkach możliwość bezproblemowego wejścia na dach jest bardzo ważna. Ma to miejsce nie tylko w przypadku budynków użyteczności publicznej, ale również wysokich bloków czy wielopiętrowych hoteli. Wówczas warto zadbać o bezpieczeństwo pracowników ekip remontowych albo służb porządkowych czy ratowniczych, którzy w wyjątkowych sytuacjach będą musieli dostać się na dach. O czym pamiętać, by wejście było w pełni bezpieczne?

Bezpieczne wejście na dach wysokiego budynku

Najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem będą drabiny dachowe. Umożliwią one komfortowe i bezpieczne dostanie się na dach. Stabilne, aluminiowe bądź stalowe drabiny mają swoje zastosowanie w każdym budynku, w którym na dachu znajdują się istotne pomieszczenia bądź elementy infrastruktury mieszkalnej. Nie ma wątpliwości, że również w domu jednorodzinnym drabina może się przydać. Dzięki niej remont dachówek albo komina będzie o wiele prostszy i wygodniejszy. Dobrze już na etapie projektowania budynku zadbać, by miał on komfortowy w korzystaniu właz dachowy, jednak nawet wtedy, w szczególnych przypadkach, drabina może okazać się nieoceniona.

Przy wyborze drabiny dachowej należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Weź to pod uwagę podczas montażu i pamiętaj, że według przepisów drabina od wysokości 3 metry wzwyż od podłoża musi być zabezpieczona. Dlatego najlepiej już przy zakupie pomyśleć o zestawie drabiny dachowej z koszem ochronnym. Dodatkowe zabezpieczenia, których można użyć, to balustrady montowane do krawędzi bądź podłoża dachu.

Zalety drabin dachowych

Drabiny dachowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko upadku z wysokości. Taki upadek, nawet z wysokości, która może wydawać się niewielka, jest groźny dla zdrowia i życia. Drabiny są świetnym uzupełnieniem włazów dachowych. Prosto się je montuje, są łatwe w konserwacji i utrzymaniu w dobrym stanie, można je zastosować nawet w przypadku bardzo wysokich budynków. Dodatkowo są wyposażone w antypoślizgowe stopnie, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Bezpieczne i proste wejście na dach może w wielu przypadkach okazać się naprawdę kluczowe. Nie zawsze można użyć włazu dachowego, dlatego pamiętaj, by wyposażyć budynek w drabinę dachową z ochronnym kloszem. Dzięki temu będziesz spać spokojnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *