Categories Dom i ogród

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ część II

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ część II

SZAFA W SYPIALNI

Szafa w sypialni zaraz po łóżku gra często najważniejszą rolę. Kiedy mamy duża powierzchnię użytkową domu lub mieszkania szafa w sypialni nie odgrywa największego znaczenia. Wtedy najczęściej na nasze ciuchy mamy przeznaczone odrębne pomieszczenie czyli garderobę. W takim przypadku szafa w sypialni może być niewielkich rozmiarów i pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Jeśli mamy garderobę, a nasza sypialnia nie jest dużych rozmiarów, spokojnie możemy nawet pominąć ten element. O ile łóżko jest raczej koniecznością, bez szafy możemy się w takim przypadku obejść.

Jeśli w mieszkaniu czy domu nie mamy garderoby, szafa ubraniowa w sypialni to najlepsze rozwiązanie. Jest tak również dlatego, że wyodrębniona sypialnia to miejsce prywatne, do którego tylko my mamy dostęp. Zapraszani przez nas goście korzystają z innych niż sypialnia pomieszczeń. Dobrze aby taka szafa poza walorami wizualnymi była także funkcjonalna i pojemna. Dzięki temu zmieścimy w niej wiele rzeczy i nie będziemy potrzebować kolejne szafy np. w salonie, gdzie duży mebel nie będzie zajmował dodatkowo miejsca. Aby szafa jak najlepiej odpowiadała naszym potrzebom dobrze zainwestować z mebel na wymiar. Sprawdzi się on idealnie w małych i dużych pomieszczeniach. Co więcej w małych sypialniach/ małych mieszkaniach może być jedyną rozsądną opcją.

TOALETKA

jeśli tylko przestrzeń sypialni nam na to pozwala świetnym elementem wyposażenia sypialni jest toaletka. Szczególnie posłuży ona oczywiście kobietą, które mogą mieć w sypialni miejsce tylko i wyłącznie na swoje potrzeby. Pozwoli ona na trzymanie kosmetyków, których kobiety mają niemało, w jednym miejscu. Możemy funkcjonalnie poukładać swoje kosmetyki. Dzięki temu nie zabieramy także cennego miejsca w łazience. W toaletce mamy wszystko poukładane i pod ręką. Toaletka ma nie tylko świetną funkcję. Poza tym jest doskonałym elementem na wypełnienie wnętrza sypialni. Jest nie tylko funkcjonalna ale jest także świetnym dodatkiem. Nasz makijaż również może nabrać innego znaczenia przy dobrze oświetlonej toaletce. Jest to gadżet, który warto mieć w swojej sypialni, jeśli ilość miejsca nam na to pozwala.

STOLIKI NOCNE

Stoliki nocne czy szafki nocne to najczęściej prostokątne, małe szafeczki stojące po obu stronach łóżka. To element, który będzie miał zastosowanie w sypialniach, które służą nam wyłącznie do spania. Nie postawimy stolika nocnego w sypialni, która jest także naszym salonem. W takim przypadku możemy pokusić się o zwykły stolik bądź małą szafkę, która z powodzeniem zastąpi stolik nocny, a jednocześnie będzie bardziej pasowała do klimatu salonu. Kiedy mamy możliwość wstawienia do swojej sypialni szafki nocnej powinniśmy z tego skorzystać. Stanowią one świetny element wystroju, a poza tym są bardzo przydatne. Spokojnie, już bez wstawania z łóżka, możemy odłożyć książkę czy okulary. W szafce możemy trzymać przydatne rzeczy, po które już nie będziemy musieli specjalnie w nocy wstawać typu chusteczki, budzik czy telefon.

PODŁOGA

Sypialnia z założenia powinna być miejscem przytulnym. Wiemy jak czujemy się najczęściej zaraz po przebudzeniu. Co więcej, często wstajemy dużo szybciej niż byśmy chcieli. Jeśli wstając z łóżka, zwłaszcza gdy nie ma lata, dotkniemy zaraz po przebudzeniu stopami zimną podłogę, dzień już wydaje nam się nie taki jak byśmy chcieli. Może to i śmieszny przykład jednak przez to chcielibyśmy powiedzieć, że podłoga przede wszystkim powinna być komfortowa. Wiemy także, że obecnie raczej odchodzi się od dywanów i wykładzin. Panele czy płytki w sypialni to również dobre rozwiązanie i łatwiejszy sposób na utrzymanie czystości. Aby poprawić komfort wstawania można np. położyć mały dywanik po każdej stronie łóżka, który znakomicie się sprawdzi, a jednocześnie będzie mógł być z łatwością schowany.

Na urządzenie sypialni składa się więc wiele elementów. Pamiętajcie, że w sypialni spędzamy sporą część doby. Dobrze zatem aby była funkcjonalna, ładna a jednocześnie pozwalała nam się odprężyć i zrelaksować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *