Categories Dom i ogród

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ część I

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ część I

Sypialnie, tak jak i inne pomieszczenia w domu, możemy urządzać samemu. Możemy także robić to ze swoim partnerem, chociażby po to aby usłyszeć jego zdanie. Niejednokrotnie spojrzenie dwóch osób na to samo może przynieść korzystne efekty. Jeśli nie jesteśmy dobrymi dekoratorami wnętrz, albo po prostu nie lubimy tego robić. Kiedy nie chcemy marnować naszego czasu na urządzanie mieszkania albo zwyczajnie tego czasu nie mamy, możemy zwrócić się o pomoc do specjalistów. Firma zajmująca się dekoracją i urządzaniem wnętrz świetnie się sprawdzi.

SYPIALNIA

Urządzając sypialnie w pojedynkę, należy pamiętać, że sypialnia to nie tylko łóżko. Mieszkając w bloku pokój, w którym śpimy ma także inne funkcje. Sypialnia to przykładowo także nasza garderoba. Mając kawalerkę to także nasz salon. Warto więc urządzając sypialnie zwrócić także uwagę na to, że pełni ona również inną rolę. Urządzając sypialnię, która jest naszą garderobą, trzeba dobrać odpowiednią szafę. Jeśli jest naszym salonem, również będą potrzebne nam szafy i inne meble, takie jak stół i szafki. Sypialnia to także konieczność położenia podłogi bądź dywanu , pomalowanie ścian i dobór dodatków. Tak więc na urządzenie sypialni składa się wiele rzeczy.

KOLOR W SYPIALNI

Z reguły w sypialni będziemy odpoczywać i spać. Oznacza to, że kilka godzin na dobę z pewnością spędzimy w tym pomieszczeniu. W sypialni mamy więc zrelaksować się po ciężkim dniu i zregenerować organizm. Dlatego najczęściej do sypialni wybierane są jasne, ale zarazem stonowane kolory. Dzięki nim możemy się wyciszyć i uspokoić. Tak wygląda założenie idealnego koloru sypialni, która jest przede wszystkim miejscem relaksu. Jednak należy pamiętać, że to nasza sypialnia i to my mamy czuć się w niej dobrze. Nic nie stoi więc na przeszkodzie aby kolor dopasować do naszych upodobań. To my mamy czuć się w niej dobrze, a nie kto inny.

ŁÓŻKO W SYPIALNI

Łóżko w sypialni to chyba jej najważniejszy mebel. Kolor łóżka i styl w jakim jest wykonane, zależy wyłącznie od nas. Ważne aby wpasowywał się w klimat pokoju i podobał się nam. Najważniejsze w doborze łóżka jest to aby było ono wygodne. Z reguły wygodniejsze są łóżka nieskładane, wyposażone w materac. To właśnie jakoś materaca decyduje wtedy o komforcie naszego wypoczynku. Nie warto oszczędzać na materacu i wybrać wygodny, o odpowiedniej twardości i solidny, który posłuży nam przez dłuższy czas. Ważne jest także aby łóżko było odpowiednio duże, aby swobodnie się na nim mieścić. O ile jedna noc na łóżku małej powierzchni nie jest problemem, o tyle spanie na zbyt małym łóżku przez cały czas może niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Jeśli sypialni jest w naszym domu oddzielnym pomieszczeniem takie łóżko będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli jednak pełni ona także rolę salonu, nieskładane łóżko niestety nie wchodzi w grę. W tej sytuacji należy pamiętać, że nie tylko wygląd sofy jest ważny. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od sprawdzenia powierzchni spania zarówno pod kątem wielkości jak i wygody. Dopiero później po takiej selekcji powinniśmy patrzeć na jej wygląd zewnętrzny. Pamiętajcie, że będziecie musieli na niej codziennie spać i ważne jest abyście wypoczęli. To nie będzie sofa na kilka nocy dla gości. A więc najważniejszy jest wysoki komfort spania.

Sypialnia to przede wszystkim wygodne łóżko. Dlatego nie warto na nim oszczędzać i wybrać coś co zapewni nam wysoki komfort snu. Sypialnie to jednak nie tylko łóżko, a również inne meble.

Ciąg dalszy „jak urządzić sypialnię” w 2 części artykułu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *