Categories Dom i ogród

3 skuteczne rozwiązania, by zyskać bezpieczny dom

Jeśli mielibyśmy wymienić najczęstsze asocjacje, skojarzenia ze słowem dom, to bezpieczeństwo byłoby zapewne na samym początku tej listy. I nie ma w tym nic dziwnego. Wszak dom kojarzy się z miejscem, w którym możemy znaleźć chwile ukojenia, ciszę, spokój, ciepło rodzinne. Aby te skojarzenia miały jak najwięcej wspólnego z rzeczywistością z pomocą przychodzą takie firmy jak Somfy, które dostarczają na rynek innowacyjne, inteligentne rozwiązania dla domu. Nie tylko poprawiają one komfort życia, ale także bezpieczeństwo. Podpowiadamy, w jakie urządzenia, systemy warto zainwestować, by skutecznie chronić domowników i własne mienie!

Rozwiązanie nr 1 – inteligentne systemy alarmowe

Niegdyś systemy alarmowe kojarzone były głównie z ochroną mienia w sklepach czy przedsiębiorstwach. Dziś, alarmy domowe to popularne rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa w domu i na posesji wokół. I nie ma w tym nic zaskakującego, wszak liczba włamań każdego roku jest naprawdę ogromna. W szczególności wzrasta wtedy, gdy rodziny opuszczają swoje przysłowiowe cztery ściany, by udać się na wymarzony i wyczekany urlop. Często po powrocie czeka ich przykra niespodzianka i całą radość z mile spędzonych chwil zastępuje rozgoryczenie, żal i złość, że nieodpowiednio zabezpieczyliśmy własne mienie. Aby uniknąć takich sytuacji warto rozważyć zakup i montaż inteligentnych systemów alarmowych. Można nimi zarządzać z dowolnego miejsca, przy użyciu smartfona, zatem korzystanie z systemów alarmowych nie jest trudne, a może zapewnić nam spokój. Nawet wtedy, gdy aktualnie znajdujemy się w uroczym zakątku na drugim końcu świata.

Rozwiązanie nr 2 – wideodomofony

Wideodomofony z założenia powstały po to, by ułatwić użytkownikom sprawną i nieomylną identyfikację osób, które chcą dostać się do mieszkania, domu, na teren posesji. Wiele osób nie docenia jeszcze ich znaczenia, a te niepozorne, niewielkie urządzenia mogą pomóc nam ustrzec się przed zbliżaniem się niepowołanych osób. Dzisiejsze, nowoczesne wideodomofony w niczym nie przypominają tych z przeszłości, na obrazie których tak naprawdę niewiele można było dostrzec. Obecnie, niektóre wideodomofony wyposażone są na przykład w 7-calowe ekrany i mają wbudowaną kamerę szerokokątną, co zdecydowanie ułatwia identyfikację gości. Wideodomofony to urządzenia smart, które mogą posiadać wiele przydatnych, dodatkowych funkcji. Możemy między innymi sprawdzić, kto chciał nas odwiedzić, gdy akurat nie było nas w domu. Można także ustawić funkcję zapisywania zdjęć, zrobionych przez wideodomofon. Niekiedy, takie zdjęcia mogą stanowić swoisty dowód w sprawie.

Rozwiązanie nr 3 – rolety wewnętrzne i żaluzje zewnętrzne

Rolety wewnętrzne i żaluzje zewnętrzne to produkty, które pozwalają zachować nam prywatność. Nie każdy chce, preferuje, by jego wnętrza zdobiły firanki i zasłony. Nie zawsze są one także komfortowym rozwiązaniem. Natomiast rolety z napędem czy żaluzje z napędem to wygodna opcja, która dodatkowo pozwala zachować odpowiedni poziom intymności, chroniąc przed zaglądaniem do wnętrza niepowołanych osób. Co ważne, napęd rolety zapewnia skuteczną ochronę przed włamaniem i stawia zdecydowany opór przed forsowaniem dzięki wytrzymałemu zabezpieczeniu antywłamaniowemu. Nie jest tajemnicą, że okna i drzwi stanowią najsłabszy punkt w każdym domu. To właśnie drzwi i okna są w pierwszej kolejności wybierane przez złodziei do sforsowania, dlatego warto zapewnić im szczególną, najmocniejszą z możliwych, ochronę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *