Categories Blog Technologia

Co można kupić w PlayStation Store?

Można oczywiście być posiadaczem konsoli od Sony i nigdy nie zaglądać do PS Store…, ale niekiedy naprawdę warto to zrobić. Jest to wirtualny sklep, dostępny przez Internet bądź poprzez aplikację na konsoli, z którego mogą korzystać m.in. posiadacze PS4 oraz PS5.

Sklep ten prowadzi samo Sony, w związku z czym nie ma wątpliwości co do autentyczności i legalności wszystkich znajdujących się w nim produktów. Tylko właśnie – co dokładnie można w tym sklepie znaleźć? Jakie są w nim ceny i czy warto robić w nim zakupy? Na wszystkie te pytania odpowiemy poniżej. Zapraszamy!

PlayStation Store, czyli bogata oferta (nie tylko gier)

Najbardziej oczywistą częścią asortymentu PlayStation Store są oczywiście gry. Można w nim znaleźć zarówno wysokobudżetowe gry AAA, jak i tak zwane „indyki”, czyli małe gry niezależne.

Każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie, ponieważ zdecydowanie jest w czym wybierać. Z uwagi na wspomnianą już oficjalną naturę tego sklepu, robiąc w nim zakupmy możemy mieć pewność, że na transakcji zarobi nie tylko sprzedawca, ale też wydawca i twórca gry.

Poza grami trzeba wspomnieć także o bogatej kolekcji wersji demonstracyjnych gier (za pośrednictwem PlayStation Network też często odbywają się kilkudniowe betatesty różnych tytułów), a także DLC, czyli dodatkowej zawartości do gier. Za pośrednictwem sklepu Sony można również zakupić subskrypcję PlayStation Plus.

Warto podkreślić, że w PS Store sprzedawane są wersje cyfrowe gier – po wersje pudełkowe trzeba udać się gdzieś indziej. Nie można tam również bezpośrednio zakupić sprzętu, a więc na przykład którejś z konsol czy kontrolera DualShock 4.

Ceny w PS Store i co zrobić, żeby płacić mniej

Jeśli kupujemy grę w pełnej cenie w PS Store, nie da się ukryć, że tanio nie będzie. Możliwe, że w innych miejscach znajdziemy ją taniej – i to w wersji pudełkowej. Mowa tutaj jednak o cenie pełnej, a przecież w tym sklepie regularnie odbywają się duże wyprzedaże, a do tego czasami są przeceniane także pojedyncze tytuły.

Podczas tego typu wydarzeń można często kupować gry za symboliczne kwoty (w niektórych przypadkach nawet zaledwie kilka złotych). Dotyczy to zarówno gier indie, jak i AAA. Warto więc trzymać rękę na pulsie i na bieżąco śledzić kolejne promocje, zwłaszcza, jeśli dysponuje się ograniczonym budżetem na gry.

Najwygodniej jest robić to nie bezpośrednio w PS Store, a za pomocą witryn agregujących dane o najlepszych promocjach gier. W ten sposób można oszczędzić sporo czasu i energii, a do tego zyskać pewność, że niczego się nie przegapi (co dość łatwo zrobić, zwłaszcza w przypadku krótkich wyprzedaży, które trwają zaledwie kilka dni czy nawet godzin).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *