Categories Blog

Wybór dopasowanej bluzki damskiej

Większość sklepów z odzieżą damską ma w swojej ofercie bogaty wybór bluzek damskich. Bluzki damskie występują w niezliczonych kolorach i wzorach. Dzięki temu można dostosować je do konkretnej okazji.

Bluzki damskie – co wybrać?

Bluzki warto jest dostosować do konkretnej okazji. Na te bardziej formalne warto założyć bluzki koszulowe, które prezentują się niezwykle elegancko. Bluzka koszulowa jest bardzo uniwersalna. Doskonale sprawdzi się do pracowniczego uniformu. Nada się również do mniej zobowiązujących stylizacji. Świetnie sprawdzi się do dżinsów i innego rodzaju spodni. Będzie także świetnym uzupełnieniem spódnicy.

Bluzka koszulowa jest bardzo dobrą propozycją dla sylwetki typu jabłko, a także dla kobiet noszących większe rozmiary. Dzięki swojemu krojowi jest ona w stanie skutecznie zamaskować dość duży brzuch sylwetek typu jabłko. Bluzka koszulowa jest w stanie bardzo dobrze wyszczuplić górną połowę ciała – można spotęgować ten efekt odpinając kilka guzików – w ten sposób stworzy się dekolt w kształcie litery V, który wydłuża szyję i optycznie wyszczupla sylwetkę.

Bluzki na okazję formalne powinny być odpowiednio dobrane kolorystycznie. Warto ograniczyć zbyt krzykliwe kolory i zbyt dużą ilość wzorów. Podstawowa zasada mówi, że bluzka powinna pasować kolorystycznie i stylistycznie do innych części garderoby. Warto więc zaplanować odpowiednio wcześniej całą kompozycję.

Bluzka na co dzień

Bluzka i spodnie, czy spódnica to chyba jeden z najczęściej spotykanych zestawów. Jest on niezwykle praktyczny i wygodny. Bluzki na co dzień powinny być wykonane w taki sposób, żeby były jak najbardziej wygodne. Liczą się materiały, z których wykonana jest garderoba. Dobrze kiedy bluzki wykonane są z materiałów naturalnych. Przykładowo dobrej jakości bawełna nie tylko pozwala skórze oddychać. Jest także łatwa w utrzymaniu i prezentuje się nienagannie.

Bardzo popularne są bluzki wykonane z mieszanek różnych materiałów. Dodatek elastanu, czy wiskozy sprawia, że bluzka lepiej dopasowuje się do sylwetki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *