Categories Blog

Czy opłaca się wypożyczać podnośnik koszowy?

Jeszcze kilkanaście lat temu, aby wykonać pracę na wysokości, używano przede wszystkim rusztowań lub drabin. Dziś istnieje już lepsza alternatywa, która może zapewnić pracownikom wysoki poziom bezpieczeństwa. Mowa o podnośniku koszowym, czyli o maszynie, która pozwala na szybkie dostanie się, na duże wysokości. Dzięki niemu bezpiecznie można wykonać różnego rodzaju zlecenia. Istnieje możliwość wynajmu specjalistycznego podnośnika. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Odpowiadamy.

Wynajem podnośnika koszowego – czy się opłaca?

Podnośnik koszowy to specjalistyczne urządzenie, którego cena jest bardzo wysoka. Nie każdy może więc pozwolić sobie na zakup takiej maszyny z własnej kieszeni. Konieczne byłoby zaciągnięcie kredytu, a nie zawsze jest to opłacalne rozwiązanie. Jeśli nie używasz takiego sprzętu bardzo często, to o wiele korzystniejszy będzie wynajem od sprawdzonej firmy http://rent-expert.pl/. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ wynajem podnośnika koszowego jest o wiele tańszy niż jego zakup. Urządzenie możesz wypożyczyć na konkretnie dni lub godziny.

Decydując się na wynajem, nie musisz się martwić kwestiami związanymi z posiadaniem podnośnika. To firma, od której wypożyczysz sprzęt, zajmuje się przeglądami, konserwacją, naprawami i innymi rzeczami związanymi z posiadaniem sprzętu. Ty jako klient otrzymasz maszynę, która jest nowoczesna, sprawna i gotowa do pracy. Oprócz podnośnika możesz także skorzystać z pomocy operatora. Taka osoba zajmie się obsługą sprzętu, ponieważ ma do tego odpowiednie uprawnienia.

Kiedy może się przydać podnośnik koszowy?

Podnośniki koszowe można dostrzec nie tylko na placach budowy. Oczywiście znajdą tam one szerokie zastosowanie jednak mogą się one przydać także w wielu innych sytuacjach. Z pomocą podnośnika można wieszać banery, reklamy i ozdoby świąteczne na wysokości np. na elewacji budynku. Taki sprzęt jest też wykorzystywany podczas napraw instalacji, sygnalizacji i latarni. Wystarczy, że pracownik wejdzie na platformę podnośnika, która jest zabezpieczona wysoką drabinką i wykona zlecenie.

Platforma jest stabilna, dlatego bez problemu można używać do pracy obu rąk – nie potrzeba dodatkowej asekuracji. Podnośniki koszowe wykorzystuje się też do szeroko pojętych prac porządkowych. Z ich pomocą można szybko i sprawnie dostać się na dach budynku w celu jego wyczyszczenia. Podnośniki są też niezbędne podczas mycia okien w biurowcach. Osoba, która znajduje się na podeście może dokładnie i bez problemu wyczyścić zewnętrzną stronę okien.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *