Categories Blog

Skuteczna dezynsekcja przeciwko insektom w drewnie

W ostatnim czasie drewno we wnętrzu domu stało się bardzo modne i eleganckie. Daje poczucie ciepła i naturalności, które pasuje niemal do każdego aranżacyjnego stylu. Drewno ma jednak to do siebie, że nieodpowiednio zabezpieczone może być narażone na zniszczenia lub co gorsze atak insektów. Jeśli zauważasz, że w ukochanych drewnianych meblach pojawiają się dziwne otwory, to dezynsekcja przeciwko insektom w drewnie powinna rozwiązać ten problem.

Czym jest dezynsekcja przeciwko insektom w drewnie?

Pojawiające się w naszych domach insekty to nie tylko pluskwy, mrówki, pchły czy osy, które uprzykrzają nasze życie. Lista zakłócających nasz domowy spokój owadów jest dużo dłuższa i nie brakuje w niej również szkodników, którym zależy głównie na niszczeniu naszych drewnianych mebli. Co prawda można próbować samodzielnie rozwiązać ten problem, jednak często jest to jedynie przeciąganie go w czasie. Aby zyskać pewność, że niechciani lokatorzy znikną z naszego domu, konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji przez doświadczonego specjalistę.

Dezynsekcja przeciwko insektom w drewnie to sprawdzony sposób na walkę z różnymi owadami. Proces wykonuje się przy użyciu odpowiedniej metody, która zostaje dobrana do gatunku insektów zamieszkujących nasz dom. Najczęściej jest to metoda chemiczna, która polega na rozpyleniu mgły, rozsypaniu proszku lub nałożeniu specjalnego żelu tam, gdzie insekty siedzą. Nieco rzadkiej stosuje się metodę fizyczną, która polega na użyciu pary wodnej o temperaturze 100 – 105 stopni Celsjusza. Do metody fizycznej zaliczyć można również wymrażanie.

Warto przy tym wiedzieć, że insektów zamieszkujących nasz dom nie jest wcale tak łatwo wytępić. Nawet doświadczony specjalista potrzebuje kilku wizyt, aby pomóc nam w pozbyciu się szkodników. Dezynsekcja powinna zatem zostać wykonana kilka razy. Podczas pierwszej wizyty przerywa się rozmnażanie owadów, a przy kolejnej niszczy pozostałe osobniki. Zastosowany środek utrzymuje się przez kilka dni, dzięki temu insekty, które zdołały przeżyć, w końcu giną.

Po czym poznać, że insekty zaatakowały Twój dom?

Insekty w drewnie to poważny problem, który niekiedy doprowadza do szału właścicieli drewnianych mebli. O obecności tych szkodników świadczyć mogą charakterystyczne otwory w drewnianych częściach mebli, wysypująca się tzw. mączka drzewna lub inne zniszczenia. W skrajnych przypadkach może dojść również do oderwania się części mebli. Jeśli zatem masz wrażenie, że w drewnianym wyposażeniu Twojego domu pojawiły się dziwne otworki, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą, który potwierdzi, czy to insekty, które trzeba natychmiast wytępić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *