Categories Zdrowie

Jak zadbać o serce z Kardia 6L?

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o zaburzeniach pracy serca. Na arytmię skarży się zatrważająca liczba pacjentów. Niestety, nic w tym dziwnego. Nasz styl życia obfituje w stres i inne czynniki, które mogą przyczyniać się do rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i kontrola pracy serca. Możemy przeprowadzić ją nie tylko w gabinecie lekarskim, ale także samodzielnie. Wszystko dzięki przenośnym aparatom EKG Kardia 6L.

Działania profilaktyczne

Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Zwłaszcza w przypadku tak ważnego i wrażliwego narządu, jakim jest serce. Co możesz zrobić, aby zadbać nie tylko o jego pracę, ale także o prawidłowe krążenie krwi i lepsze samopoczucie całego organizmu?

  • Kontroluj poziom stresu. Staraj się, aby w miarę możliwości był on jak najniższy
  • Wysypiaj się
  • Uprawiaj aktywność fizyczną, choćby umiarkowaną
  • Korzystaj z leków tylko w ostateczności. Nie nadużywaj ich
  • Dbaj o swoją dietę, a w razie potrzeby suplementuj witaminy po konsultacji z lekarzem
  • Pamiętaj o wizytach kontrolnych
  • Nigdy nie bagatelizuj niepokojących objawów ze strony organizmu, takich jak bóle głowy czy klatki piersiowej

Niestety, wielu z nas udaje się do lekarza dopiero wtedy, kiedy objawy choroby uniemożliwiają nam codzienne funkcjonowanie. Tymczasem wielu schorzeń możemy uniknąć, regularnie kontrolując działanie naszego organizmu. Pomocne może okazać się przenośne urządzenie Kardia 6L.

Czym jest Kardia 6L?

Kardia 6L to przenośny aparat EKG, który pozwala pacjentom samodzielnie kontrolować pracę serca. Jeśli pomiary stają się niepokojące, powinniśmy jak najszybciej umówić się na wizytę lekarską i przedstawić specjaliście zapisy, które wykonaliśmy. Będą one niezwykle pomocne w diagnozie, ponieważ Kardia 6L pozwala na wykonanie zapisu z 6 odprowadzeń: I, II, III, aVL, aVR i aVF. Kardiolog rozpozna dzięki nim zaburzenia, z którymi zmaga się twoje serce.

Urządzenie Kardia 6L jest bardzo proste w obsłudze. Dzięki pobraniu bezpłatnej aplikacji mobilnej i połączeniu jej z aparatem EKG, niezbędne wyniki mamy zawsze pod ręką na ekranie smartfona. Wykonanie zapisu trwa tylko 30 sekund.

Oczywiście należy pamiętać, że samodzielne pomiary, nawet tak dokładne jak te wykonane za pomocą Kardia 6L, powinny stanowić jedynie część naszych działań. Jeśli zauważymy u siebie nieprawidłową pracę serca, konieczna może być zmiana stylu życia, a przede wszystkim wzmożenie wizyt lekarskich. Do objawów, których nie wolno nam bagatelizować, należą omdlenia, kołatanie serca o charakterze stałym lub nawracającym, na przykład w sytuacjach stresowych, a także bóle głowy o niejasnej przyczynie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *