Categories Blog

Po co robi się selekcję przed wejściem do klubu?

Imprezy w klubach muzycznych mogą mieć różny charakter. To coś nieco innego, niż zwykła dyskoteka, dlatego osoby, które niezbyt dobrze się czują na zwykłych dyskotekach, czują, że to nie dla osób w ich wieku i na ich poziomie – właśnie wybierają raczej kluby muzyczne. Na dobrym poziomie, z określona muzyka, z limitem więc – czyli ze specjalną selekcją. Dzięki temu jest większa pewność, że zabawa jest na lepszym poziomie, jest też bezpieczniej.

W renomowanych klubach muzycznych tak właśnie powinno być. W większości miast akademickich funkcjonuje mnóstwo klubów muzycznych. W wiele z nich jest nastawionych właśnie na osoby z kręgu studenckiego, w tym wieku, na tym poziomie, także na absolwentów. Dzięki temu taka zabawa jest na pewnym poziomie. Jeśli komuś na tym zależy, faktycznie powinno się taką możliwość wybrać. Oczywiście są różne kluby, może się też niestety przeważnie na niekorzyść zmieniać ich profil. Większość z nich chce sobie wyrobić opinię, ż eto klub na poziomie, o dobrej renomie itd. W praktyce jednak różnie z tym bywa, dlatego na pewno trzeba dobrze wybrać i wiedzieć, jakie są opinie na temat danego klubu. Dzięki temu faktycznie można znaleźć coś interesującego dla siebie. Takie różne kluby muzyczne mogą więc przyciągać określona grupę klienteli. Warto przy tym pamiętać, że generalnie zabawa w klubach to zabawa w kręgu znajomych sobie osób. Szczególnie w przypadku kobiet, chodzenie do klubów w pojedynkę, nie jest najlepszym pomysłem.

Nawet renomowane kluby, jednak nie jest to miejsce aż tak pewne i bezpieczne. Dziewczyny więc chodzą w kilka osób, grupy znajomych itd. Ta najbezpieczniejsza opcja. Zresztą po prostu większość osób się bawi w takich grupach, taka pojedyncza osoba mogłaby się więc czuć osamotniona. Niestety też dziewczyny mogą mieć problem, gdyż w takich klubach pojawiają się osoby szukające okazji, samotni panowie w określonym już dawno nie studenckim wieku, tak więc niestety można się narazić czasom na różne zaczepki. Jeśli tego nie chcemy, nie należy chodzić samemu do takich klubów. Ani nie jest to miłe, ani przyjemne, zabawa nie jest taka sama. Zresztą same kluby muzyczne to nie jest dobre miejsce do nawiązywania jakichś głębszych znajomości.

Gwar, ścisk, hałas, muzyka – tam się tańczy, a nie rozmawia. W klubach przeważnie alkohol jest dość drogi, dlatego faktycznie nie ma aż takiego ryzyka ekscesów alkoholowych. Tak więc te kluby przeważnie, jeśli mają faktycznie dobrą ochronę i dobrą selekcję, nie są jakieś szczególnie niebezpieczne. Na pewno trzeb znać zasady ubioru, by w ogóle do takiego klubu zostać wpuszczany, dobre kluby, które oferują kulturalną imprezę, w dobrym towarzystwie, prowadza selekcję. Trzeba więc wiedzieć, jak się ubrać.

Generalnie zasady są dość proste. W większości takich klubów nie są wpuszczane osoby w strojach sportowych, nawet obuwie sportowe, szczególnie w jasnych barwach, czy ubrania nawet z małym logo sportowym , nie mówiąc już o ubiorach typu dres. W przypadku kobiet, ubranie stylowe, eleganckie, swobodne, nie wulgarne i nie wyzywające w tani sposób, czyli krótkie spódniczki, w widoczne stringi, dekolty do asa, tlenione włosy oraz spalona solarium twarz nie przejdą. Na szczęście więc osoby, które wybiera się do takich klubów, nie muszą być narażone na takie właśnie widoki. Tutaj więc warto dobrze wybierać te kluby, by można było się cieszyć wspaniałą zabawą.

Dobra taneczna zabawa to podstawa w każdym klubie muzycznym, chodzą tam osoby, które po prostu lubią tańczyć w dobrym towarzystwie. Tak naprawdę stereotypowe postrzeganie klubów muzycznych jako podejrzanych miejsc, wzięło się głownie z postrzegania tanich masowych dyskotek, które z takimi klubami nie mają nic wspólnego. Owszem, niektóre kuby tracą po jakimś czasie na renomie przeważnie jednak w dużym akademickim mieście jest taki wybór, że każdy może znaleźć zabawę na odpowiednikach mu warunkach. Na pewno więc warto szukać i próbować, pamiętać o zasadach. Na pewno bardzo ważne jest, by w trakcie zabawy, nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Trzeba być cały czas przezornym. Idąc w grupie, dajemy sobie wiesze szanse na to, że wszystko będzie ok, zabawa będzie udana i nie będzie niebezpiecznych zachowań, typu utrata świadomości po wypiciu podejrzanej substancji, niechciane nachalne zaczepki.

Niestety takie sytuacje też się zdarzają, jednak osoby, które potrafią się zachować, wiedza, jak tego unikać. W przypadku pań odpowiedni strój i prezencja generalnie mówią wiele. Dziewczyny w wulgarnych strojach o wulgarnym wyglądzie są zdecydowanie inaczej postrzegane, niż dziewczyny, które prezentują się stylowo i modnie. Dlatego tak naprawdę dobry strój i odpowiednie zachowanie w dużej mierze pozwolą unikać takich niechcianych chamskich zaczepkę, więc nie ma się co obawiać. Zawsze też trzeba dbać o swoje bezpieczeństwo i pamiętać o innych osobach, z którymi się przeszyło.

Wyśmiewane przez mężczyzn jest to, że kobiety chodzą parami do toalety. W przypadku dyskotek oraz klubów jest to jak najbardziej wskazane, by dziewczyny same się nie oddalały, bo mogą się narażać na ryzyko. Trzeba też pilnować, by ustrzec się przed kradzieżą. Niestety ryzyko zostanie okradzionym w takich miejscach zawsze jest, więc cenne przedmioty trzeba mieć zawsze przy sobie, a najlepiej nie zabierać ich tam po prostu, to będzie najlepsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *