Categories Blog

Minimalistyczna pielęgnacja dłoni i paznokci

Nie potrzebujesz ogromnych nakładów finansowych i gury specjalnych narzędzi, aby twoje dłonie i paznokcie wyglądały jak u modelki. Wystarczy tylko wiedza i samoświadomość. No i oczywiście odrobina pracy, ale bez pracy nie ma efektów. Minimalistyczna pielęgnacja pozwoli Ci się zrelaksować wieczorem po pracy i zregenerować dłonie po wystawianiu ich na najróżniejsze szkodliwe czynnik zewnętrzne.

Paznokcie i dłonie są na co dzień zagrożone
Gdy wychodzimy z domu, od dłuższego czasu zasłaniamy usta i nos. Jest to dla wielu z nas niekomfortowe, ale ma też swoje plusy, nie tylko te dotyczące ochrony przed wirusem. Dobrze dobrana maseczka chroni skórę naszej twarzy przed smogiem, który w okresie zimowym jest codziennością. Niestety nie można powiedzieć tego o naszych dłoniach, bo przywykliśmy do noszenia rękawiczek tylko, kiedy jest naprawdę zimno. Chłód to kolejny czynnik, który wpływa na nasze dłonie niekorzystnie, a jednak niewielu z nas zakłada rękawiczki przy małych temperaturach. Jeśli nie myjemy rąk zaraz po przyjściu do domu, zanieczyszczenia na nich zgromadzone mogą bardzo im zaszkodzić.

Produkty, które ułatwią nam pielęgnację
Dla paznokci doskonale sprawdzi się odżywka, najlepiej na bazie naturalnych składników. Są one dostępne od ręki w wielu drogeriach stacjonarnych. Przyda się, zwłaszcza jeśli często malujesz paznokcie, przez co mocno się męczą. Do pielęgnacji skóry dłoni przyda się porządny krem nawilżający, zwłaszcza w zimowe dni, kiedy nasze ręce wystawione są na dotkliwy chłód. Dobrym pomysłem jest także kupienie sobie naturalnego peelingu do rąk lub zrobienie go u siebie w domu z naturalnych składników, które wszystkie mamy w kuchni. Peeling pomoże zadbać nam o skórki i gładkość dłoni. Możemy wykonać do na bazie kawy, przepis bez problemu znajdziecie online.

Dlaczego warto postawić na pielęgnację minimalistyczną?
Świat cały czas pędzie do przodu. Minimalizm namawia nas do zatrzymania się na chwilę i znalezienia czasu dla siebie. Ponadto stawia na posiadanie tylko tego, co jest nam potrzebne, zamiast na gromadzeniu masy produktów, których nie damy rady wykończyć. Nie daj się jednak zwieść, minimalizm nie zmusza Cię do ograniczenia się do lakieru bezbarwnego. W tym ruchu ważna jest przede wszystkim wygoda. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygody z pielęgnacją minimalistyczną, koniecznie zdecyduj się na kosmetyki pochodzenia naturalnego, aby jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie i odciąć się od chemii i innych niekoniecznie potrzebnych nam składników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *