Categories Blog

Jak wykonać domowy peeling do ciała z kawy?

Kawa jest rewelacyjnym produktem – zarówno dla ogólnego zdrowia, jak i dla samej skóry. Zawierają ją liczne kosmetyki do ciała. Przeważnie występuje w preparatach przeznaczonych do ujędrniania skóry, ale często też można się z nią spotkać w naturalnych peelingach. Taki peeling da się również wykonać samodzielnie i to w domowych warunkach. Wystarczy mieć pod ręką zmieloną kawę i kilka dodatkowych składników, by wyczarować fantastyczny kosmetyk, który znakomicie poradzi sobie z usunięciem złuszczonego naskórka.

Do wykonania takiego peelingu potrzebna jest oczywiście kawa. Najlepiej sprawdzi się ta ziarnista. Wystarczy zmielić ją w młynku i przesypać do miski pięć łyżek powstałego proszku. Aby nie marnować samych ziaren, kawę można też przygotować normalnie w ekspresie i następnie wyciągnąć z niego fusy – znów dokładnie pięć ich łyżek. Do takiej kofeinowej masy trzeba dodać jedną pełną szklankę cukru. Następnie do obu składników należy pomału dolewać oliwę z oliwek – tyle, by masa zrobiła się gładka i uzyskała optymalny poziom gęstości. Aby naturalny peeling do ciała miał przyjemniejszy zapach i był tym samym milszy w użyciu, warto na sam koniec wlać do niego kilka łyżeczek ekstraktu. Można nawet połączyć ze sobą kilka różnych zapachów. Z taką intensywną kawową mieszanką doskonale zgra się zarówno ekstrakt z wanilii, jak i np. ekstrakt z pieprzu (ten drugi to propozycja dla osób, które lubią pikantne i ostre aromaty).

Peeling jest już prawie gotowy. Jeżeli uzyskał on gładką i jednolitą masę, można przełożyć go do jakiegoś szklanego naczynia bądź opakowania, w którym wcześniej były inne kosmetyki do ciała. Podany wyżej przepis pozwala na stworzenie sporej ilości produktu, więc najprawdopodobniej nikt nie zdoła go wykorzystać w całości za jednym razem, a szkoda by go było zmarnować, skoro można go przechować i zużyć w późniejszym czasie. Peeling najlepiej stosować pod prysznicem. Ze względu na to, że zawiera on fusy lub miał z kawy, może niestety mocno brudzić, więc nie powinno się go używać w wannie. Na namoczoną skórę należy nanosić go okrężnymi ruchami, przy okazji wykonując ciału solidny masaż. Należy kierować się od dół w górę, zaczynając od nóg, a kończąc na ramionach, dekolcie oraz plecach. Zabieg wpłynie wtedy pozytywnie na krążenie.

Peeling do ciała najlepiej wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, aby na bieżąco pozbywać się starego i złuszczonego naskórka. Jest to również jedna z metod wspomagających odchudzanie. Peeling kawowy ujędrnia bowiem całe ciało i sprawia, że wygląda ono na bardziej napięte i atrakcyjniejsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *