Categories Blog

Leczenie trądziku laserem krok po kroku

Laserowe leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty potocznie nazywany jest trądzikiem dorosłych, ze względu na przedział wiekowy ludzi, których dotyka ten problem. Sposobów walki z tym schorzeniem jest bardzo dużo, a jedną ze skuteczniejszych metod jest leczenie za pomocą lasera.

Aby Laserowe leczenie trądziku różowatego laserem IPL odniosło sukces w terapii, musi być przeprowadzone we wskazanej przez dermatologa ilości. Przebieg zabiegu jest dosyć prosty, ponieważ naświetlane są laserem miejsca dotknięte trądzikiem różowatym. Naczynka zmniejszają się z każdym zabiegiem, a stan skóry zmienia się na lepsze.Leczenie laserem ma za zadanie zmniejszyć objawy trądziku różowatego oraz wydłużyć okresy, kiedy utrzymuje się łagodny stan. Warto powtarzać zabiegi podczas zaostrzania się schorzenia.

Twarz wygląda zdrowiej, skóra jest wyraźnie gładsza. Odstępy czasowe pomiędzy zabiegami powinny być regularne. Oczywiście dłuższe przerwy nie wpływają na skuteczność terapii, lecz znacznie ją wydłużają. Zabiegi wykonywane są co 3 – 4 tygodnie do momentu osiągnięcia zauważalnej, wręcz bardzo dobrej poprawy. Seria liczy sobie około 5 naświetleń. Czas trwania zabiegu nie jest długi, bo liczy sobie od 20 minut do pół godziny. Skutki, jakie towarzyszą zabiegom są znośne, ponieważ najczęściej występują obrzęk i zaczerwienienie, które mijają zazwyczaj po kilku godzinach, a w ekstremalnych przypadkach po kilku dniach, kiedy na skórze pojawia się zasinienie. Oczywiście po zabiegu laserowego leczenia trądziku różowatego można powrócić do normalnego, codziennego trybu.

Efekty laserowego leczenia trądziku różowatego

Efekty leczenia widoczne są tak naprawdę od razu. Pacjenci często dostrzegają różnicę już po pierwszej wizycie. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie skóry przed silnym promieniowaniem UV, co wpływa na efektywność terapii, której rezultaty mogą być widoczne do ośmiu lat.Istotnie ważnym elementem jest dokładne zweryfikowanie kompetencji specjalisty wykonującego zabieg. Nikt nie chce mieć powikłań, a w szczególności oszpeceń na twarzy. Błąd specjalisty może skończyć się pojawieniem się śladów na skórze, które wyglądem przypominają blizny.

Jak powszechnie wiadomo blizny ciężko jest zatuszować i zlikwidować. Pacjentowi podczas zabiegu może towarzyszyć pewien dyskomfort, który minimalizuje się poprzez nakładanie znieczulającego kremu. O jakimkolwiek bólu nie ma nawet mowy. Cena za zabieg laserowego leczenia trądziku różowatego jest bardzo rozbieżna, ponieważ uzależniona jest od wielu czynników, chociażby takich jak wielkość schorzenia czy stadium trądziku. Indywidualne podejście do pacjenta jest jednak najważniejsze. Niezmiernie ważna jest profesjonalna konsultacja lekarska, aby cały proces terapii nie poszedł na marne.
Po zabiegach należy stosować się do wszystkich wskazówek specjalisty, co wpłynie korzystnie na przebieg leczenia. W kwestii diety powinno się unikać ostrych przypraw i dań, gorących posiłków, alkoholu, nawet w najmniejszych ilościach nie wolno pić. Mocna kawa także powinna poczekać na inny czas. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy powinny być bardzo delikatne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *