Jak rozpocząć przygodę z szydełkowaniem? Wzory na szydełko

Jak rozpocząć przygodę z szydełkowaniem? Wzory na szydełko

W ostatnim czasie szydełkowanie przeżywa swój prawdziwy rozkwit – stało się ciekawą i zabawną formą relaksu dla osób w każdym wieku. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to już wyłącznie zajęcie dla starszych osób, ani zabawa w tworzenie szalika, czapki czy rękawiczek na zimę. Szydełkowanie stało się czymś więcej – stanowi pewnego rodzaju sztukę, dzięki której mamy okazję wykazać się swoją kreatywnością i stworzyć niebanalne zabawki, przedmioty, czy inne ozdobne (i nie tylko) rzeczy.

W co wyposażyć się, zanim zaczniesz szydełkować?

Przygodę z szydełkowaniem należy rozpocząć od przygotowania sobie wszystkich niezbędnych rzeczy. Warto zatem skompletować:

– zapasa włóczki;

– szydełko;

– znaczniki do zaznaczania poszczególnych rzędów;

– nożyczki.

Warto przy tym kupić książkę dla początkujących, w której znajdziemy popularne i łatwe wzory na szydełko. Alternatywnie możemy także skorzystać z tego, co znajdziemy w internecie – tj. tematycznych stron, blogów, czy też filmików instruktażowych.

Od czego zacząć szydełkowanie?

Szydełkowanie dla laików może wydawać się tzw. czarną magią. Gdy jednak zdołamy opanować podstawy, czynność ta nie będzie już aż tak skomplikowana i trudna. Przygodę z szydełkowaniem warto zatem rozpocząć od nieco prostszych rzeczy. Najprostsze wzory na szydełko obejmują wykonanie szalika, podkładki pod kubek lub serwetki. Nieco ambitniejsze osoby skupią się jednak na wykonaniu pierwszej czapki.

W szydełkowaniu ważna jest cierpliwość i powolność. Nie spiesz się i nie zniechęcaj – zwłaszcza wtedy, gdy pierwsza wykonana rzecz do końca Ci nie wyjdzie. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrzem, dlatego szybko się nie zniechęcaj i regularnie ćwicz szydełkowanie. Na efekty i wyższy poziom wykonywania robótek ręcznych nie będziesz musiała długo czekać – z każdą kolejną wyszydełkowaną rzeczą będzie coraz lepiej!

Zamiast szalików, czapek i serwetek wyszydełkuj coś ambitniejszego!

Nabierając wprawy w szydełkowaniu, szybko przekonamy się o tym, że pragniemy wykonać coś bardziej zaawansowanego. W tym celu warto zainteresować się nie tylko szyciem poszczególnych części ubrań, ale także ozdobnych rzeczy czy dziecięcych zabawek. Warto zatem zainteresować się amigurumi!

Amigurumi to japońska sztuka szydełkowania wypchanych zabawek – zwierzątek, lalek lub innych przedmiotów i rzeczy, które charakteryzuje nieproporcjonalna budowa ciała. O ile ich ręce, nogi oraz tułów są w miarę w normalnych rozmiarach, o tyle głowa jest dużo za duża. Takie zaawansowane szydełkowanie stanowi świetną zabawę, która pozwala się zrelaksować po stresującym i wymagającym dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *