Categories Blog

Jak dobrze wyjść na zdjęciach weselnych

Poradnik – jak dobrze wyjść na zdjęciach i jak się do nich przygotować?

Bardzo często słyszę od różnych ludzi, że źle wychodzą na zdjęciach, że są niefotogeniczni.

Jako fotograf wiem, że zastosowanie kilku cennych wskazówek, które opiszę poniżej sprawi, że będziecie zadowoleni ze swoich zdjęć.

Wesele – najważniejsza naturalność!

Najpiękniejsze fotografie to te pełne emocji, zaskoczenia, złapania tej odpowiedniej chwili. Nie ważne czy ustawisz się swoim lepszym profilem do obiektywu czy przypudrujesz nos. Te kwestie pozostaw fotografowi, który będzie wiedział gdzie stanąć, aby ukazać Cię z tej najlepszej strony, a wszelkie niedoskonałości skóry wyretuszuje na etapie postprodukcji obrazu. Zatem nie martw się o swój wygląd, a baw się, uśmiechaj, rozmawiaj, gestykuluj, korzystaj ze szczęścia w tym jedynym niepowtarzalnym dniu. Niech fotografia zatrzyma te prawdziwe, najpiękniejsze chwile.

Ceremonia ślubna – najważniejsze wolne ruchy!

Tutaj mamy tylko jedną okazję, aby uchwycić sytuacje, które już się nie powtórzą. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie czynności wykonywać wolno, jak najwolniej!

Wejście pary młodej powinno być wolne i dumne. Im wolniej, tym fotograf ma więcej czasu na przemieszczanie się. Jeśli ksiądz wyjdzie przywitać parę młodą i poprosi o podążanie za nim, to należy zachować kilku metrowy odstęp między sobą.

Przed uroczystością należy wybrać jedną osobę z rodziny, która zajmie się fotografowaniem i zachowa znaczny dystans od pary młodej. Niestety bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy kilka osób podchodzi do ołtarza i robi zdjęcia. Bardzo utrudnia to swobodę przemieszczania fotografa i znacznie ogranicza wybór ‚czystych’ kadrów, co w efekcie końcowym skutkuje wieloma postaciami z aparatami przy parze młodej na fotografiach.

Przysięga jest to najważniejszy moment w całej uroczystości. Bardzo często z powodu stresu para młoda wypowiadając słowa przysięgi zwraca się ku księdzu. W tej sytuacji należy ustawić się bokiem do księdza, a przodem do siebie, co ułatwi utrzymanie kontaktu wzrokowego. Chce zwrócić szczególną uwagę, abyście słowa przysięgi wypowiadali wolno, dając mi czas na zrobienie kilku różnych ujęć tej wyjątkowej chwili.

Wkładanie obrączek należy wykonywać bardzo wolno, patrząc sobie w oczy. Bardzo istotne jest, aby nakładając obrączkę nie zakrywać jej pozostałymi palcami. Aby tego uniknąć proponuję przećwiczyć w domu wkładanie obrączki przy użyciu dwóch palców. Nie jest to trudne, a bardzo efektownie wygląda fotografia prezentująca obrączkę.

Po zakończeniu ceremonii pierwsi wychodzą goście! para młoda ma chwilę, aby ochłonąć , a fotograf ma czas na zmianę obiektywu do zdjęć pod kościołem. Zanim para młoda wyjdzie, fotograf wychodzi do gości i sprawdza czy ułożenie ludzi nie ograniczy jego pracy, a następnie daje znak parze młodej, że mogą już wyjść. Zachowanie innej kolejności wyjść sprawia, że zdjęcia rzucanego ryżu wyglądają nieatrakcyjnie. Proszę zatem, aby poinformować rodzinę, gości, że pierwsi wychodzą z kościoła!

Chwila rzucania ryżu, monet czy płatków kwiatów jest bardzo urocza wizualnie i warto tutaj zwrócić uwagę, aby wyrzucać elementy do góry, a nie na wprost pary młodej. Dodam, że najbardziej efektowna wizualnie jest tuba strzelająca płatkami kwiatów, które wolno opadają i przepięknie prezentują się na zdjęciach i w rzeczywistości.

Przygotowania, błogosławieństwo – zadbaj o porządek!

Przygotowania i błogosławieństwo odbywają się w Waszych domach. W tym czasie wszyscy się szykują i to zazwyczaj w pospiechu. Zrozumiałe jest, że panuje wtedy nieład. Polecam jednak pochować chociaż niepotrzebne ubrania, przedmioty, a w szczególności te o jaskrawych kolorach. Bardzo ładnie prezentują się na fotografiach kwiaty w wazonie na stole.

Sesja plenerowa – najważniejszy luz!

W fotografii portretowej najważniejsze są emocje, uczucia, złapanie chwili. Podczas ceremonii w kościele wszystkie chwile są doniosłe i pełne uczuć. Inaczej jest podczas sesji w plenerze, gdzie możemy wykreować sytuację w której się znajdziemy. Ważne, aby charakter zdjęć pasował do Was samych. Jeśli lubicie szaleć, wygłupiać się, to takie powinny być Wasze zdjęcia. Najważniejsze to czuć się dobrze przed obiektywem, zapominać o jego istnieniu. Wtedy Wasze zdjęcia wyjdą naturalne i piękne!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *