Categories Blog

Gdzie pojechać na majówkę?

Pierwszy weekend maja to wspaniała okazja, by odpocząć od zgiełku miasta i zobaczyć coś niezwykłego. W całej Polsce odbywają się w tym czasie ciekawe imprezy. Możemy cofnąć się w czasie odwiedzając Skansen w Sierpcu lub przeobrazić się w rycerza będąc w Ogrodzieńcu. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie pojechać na majówkę zachęcamy do zapoznania się z poniższymi propozycjami.

Majówka w Sierpcu

Jeśli chcesz odpocząć od miasta i poczuć sielski klimat wybierz się do Sierpca. Podczas majówki w skansenie zobaczymy, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców mazowieckiej wsi ponad 100 lat temu. Dowiemy się, jak orano pola pługiem zaprzężonym w konia, siano zboże, sadzono ziemniaki czy przędzono wełnę na kołowrotku. Skosztujemy chleba prosto z pieca z masłem ubitym w drewnianej kierzance. Odbędą się również kiermasze z rękodziełem oraz koncerty zespołów folklorystycznych i orkiestr dętych. W skansenie podczas majówki możemy także zobaczyć, jak powstają wiklinowe kosze – najlepsi wikliniarze wydadzą spod swoich rąk piękne przedmioty.

Odpoczynek w Giżycku

A gdzie pojechać na majówkę, by popływać? Zapraszamy do Giżycka! Położone na Szlaku Wielkich Jezior Giżycko nie bez powodu nazywane jest Żeglarską Stolicą Polski. W majowy weekend rozpoczyna się tu Otwarcie Sezonu Żeglarskiego. To kultowa impreza, którą otwiera Parada Jednostek Pływających. Każda załoga dekoruje swoje żaglówki, łodzie czy motorówki. W mieście odbywają się także koncerty. Turystów czeka też wspaniała zabawa nad Kanałem Łuczańskim. W Giżycku zobaczymy również efektowne pokazy flyboardów. Uczestnicy wykonują fantastyczne akrobacje w wodzie i w powietrzu.

Ciekawy weekend w Ogrodzieńcu

Jeśli natomiast lubisz turnieje rycerskie i zastanawiasz się, gdzie pojechać na majówkę, by poczuć” ten klimat” to odpowiednim wyborem będzie Ogrodzieniec. Długi weekend majowy w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zapowiada się wspaniale. W pięknej historycznej scenerii 1 maja odbędą się pokazy rycerskie z udziałem publiczności. Dzieci mogą wziąć udział w miniturnieju! Salwy armatnie wystrzeli w powietrze średniowieczna artyleria. 3 maja natomiast u stóp zamku pojawi się husaria na koniach. Zaś 2 i 4 maja czeka nas Wieczór z Duchami. To wyjątkowa okazja, by zwiedzić zamek nocą, posłuchać legend i zobaczyć zjawy. 5 maja odbędzie się wyjątkowy pokaz średniowiecznej mody – wspaniałe widowisko zarówno dla starszych jak i młodszych wielbicieli pięknych ubrań.

Zastanawiając się, gdzie pojechać na majówkę weź pod uwagę fakt, że powyższe imprezy są naprawdę wyjątkowe. To idealna okazja, by zobaczyć niecodzienne sytuacje i spędzić aktywnie czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *