Dlaczego świece są świetnym prezentem?

Dlaczego świece są świetnym prezentem?

Boże Narodzenie to niezwykły, magiczny czas. Całe miasta, ulice i poszczególne domy przystrojone są świątecznymi dekoracjami, dzięki którym możemy poczuć ten niepowtarzalny klimat. Oczywiście dominującymi elementami są choinki, przeróżne kompozycje świetlne czy jodłowe stroiki na stołach i drzwiach. Jednak z roku na rok pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze pomysły udekorowania mieszkania na ten świąteczny czas. Jednym z takich pomysłów są świece, które możemy ustawić na przykład na wigilijnym stole. Nie chodzi tu jednak o zwykłe, białe świeczki z nadrukowanym na niewielkiej folii obrazkiem czy obsypane brokatem, które w sklepach można było dostać już od dawna. Dziś możliwe jest zamówienie pięknych, ręcznie robionych świec z dedykacją, życzeniami świątecznymi i przeróżnymi elementami dekoracyjnymi. 

Proces powstawania takich świec jest długotrwały i skomplikowany. Sprawia to, że w przeciwieństwie do świeczek zwykle spotykanych w sklepach, mogą nam one posłużyć przez kilka lat, co roku przyozdabiając nasz stół podczas wigilijnej wieczerzy. Dzięki nim będzie on wyglądał tradycyjnie, a zarazem oryginalnie, ozdobiony czymś więcej niż tylko siankiem, gałązkami jedliny czy ładną zastawą. Oczywiście będą one nie tylko świetną dekoracją stołu, ale też każdego innego miejsca w domu. W dyskretny sposób podkreślą świąteczny klimat, będąc jednocześnie niepowtarzalną ozdobą stworzoną specjalnie dla nas, na nasze indywidualne zamówienie. Kupując taką świeczkę możemy wybierać do woli w kolorach czy wzorach- od prostych, jednokolorowych do takich mieniących się wieloma barwami, od udekorowanych choinkami, śnieżynkami czy bałwankami do tych ze specjalnym, okazjonalnym napisem. 

Oprócz mieszkania, możemy udekorować takimi świeczkami na przykład nasze biuro. Będzie to idealna opcja, ponieważ nie zajmą one dużo miejsca na zabałaganionym, pełnym papierów biurku a z pewnością przyciągną uwagę interesantów swoją oryginalnością. 

Możemy użyć ich także do stworzenia świątecznego stroika, który zaniesiemy na cmentarz, by przyozdobić groby. Ze względu na swoją trwałość, świeczki na pewno wytrzymają niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak śniegi czy deszcze. 

Niewątpliwą zaletą artystycznych świec jest ich niska cena. Koszt takiej świeczki wynosi od kilku do około 50zł, jednak jest to już maksymalna cena dla największych egzemplarzy z najlepszych materiałów. Warto więc zainwestować tą drobną sumę po to, by cieszyć się piękną ozdobą przez kilka następnych lat.

Ręcznie robione świece artystyczne to z pewnością bardzo unikatowa dekoracja, która w świetny sposób podkreśli ten magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia. Łączą ze sobą tradycję i nowoczesność, dlatego powinny dopasować się do gustu i upodobań każdego z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *