Categories Blog

Depilacja laserowa – dlaczego jest lepsza od tradycyjnych metod?

Wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, przykłada dużą wagę do tego, aby pozbyć się niechcianego owłosienia, na przykład na nogach, rękach czy plecach. Obecnie jest wiele metod, za pomocą których można to osiągnąć. Tą najbardziej tradycyjną można nazwać wykorzystanie zwykłej maszynki do golenia, którą można kupić za kilka czy kilkanaście złotych w dowolnym supermarkecie.

Tradycyjne metody mają jednak wiele wad, dlatego wraz z rozwojem technologii szukano lepszych alternatyw. Jedną z nich, którą chcielibyśmy dokładnie omówić poniżej, jest depilacja laserowa. Dlaczego warto się nią zainteresować i co sprawia, że jest lepsza od tradycyjnych metod?

Depilacja laserowa ma istotną przewagę

Stosowanie tradycyjnych metod pozbywania się niechcianego owłosienia jest z reguły uciążliwe i wymaga sporo czasu. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że trzeba powtarzać cały proces stosunkowo często, nawet raz na kilka dni, aby utrzymać optymalny efekt. Z oczywistych względów nie jest to optymalne, zwłaszcza dla osób zabieganych, które nie mają dużo wolnego czasu i zapewne nie chcą spędzać go z maszynką w dłoni.

Dla porównania, depilacja laserowa Łódź trwa stosunkowo krótko, a jej efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Jak to możliwe? Korzystając z maszynki, ścinamy tylko część włosa znajdującą się nad skórą. Nie naruszamy cebulek, więc włosy szybko odrastają. W przypadku depilacji laserowej dochodzi do błyskawicznego i całkowitego zniszczenia całości włosów, w związku z czym po pewnym czasie faktycznie zaczną odrastać, ale zajmie to znacznie dłużej niż w przypadku wykorzystania tradycyjnych metod.

Nowoczesne metody są bezbolesne i bezpieczne

Trzeba podkreślić, że nowoczesne metody depilacji, a więc przede wszystkim depilacja laserowa, charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a do tego są niemal bezbolesne. Nie można więc powiedzieć, aby w tych kwestiach tradycyjne metody depilacji miały przewagę. Tym bardziej, że klasyczną maszynką łatwo się w chwili nieuwagi zaciąć.

Z czego wynika bezbolesność i bezpieczeństwo depilacji laserowej? Choćby z zastosowania takich rozwiązań, jak wbudowany system chłodzenia, dzięki któremu nie będzie mowy o uszkodzeniu skóry podczas zabiegu.

Co ważne, depilację laserową można stosować na wielu częściach ciała, w tym również tych bardzo wrażliwych. Przeprowadzeniem zabiegu z zasady powinni zajmować się wykwalifikowani specjaliści, co gwarantuje osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Usługę depilacji laserowej świadczą przede wszystkim kliniki medycyny estetycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *