Categories Blog

Czy istnieją kredyty bez zaświadczeń?

Kredyty w bankach wiążą się od zawsze ze sporą ilością formalności. Przeprowadzane są w tym zakresie pewne zmiany, aby proces maksymalnie uprościć, ponieważ klienci nie są już przyzwyczajeni do czekania. Mimo wszystko nie można pewnych rzeczy uniknąć. Doskonale znanym (i często frustrującym) wymogiem stawianym przez banki jest chociażby konieczność dostarczania zaświadczenia o dochodach od pracodawcy. Czy istnieją wobec tego kredyty bez zaświadczeń czy też takie, które nie wymagają sprawdzenia potencjalnego kredytobiorcy w bazie BIK-u lub KRD? Jak otrzymać trudne kredyty dla osób zadłużonych i czy w ogóle jest to możliwe?

Kredyt bez zaświadczeń dostępny także w bankach

Banki idą z duchem czasu i są świadome, że dla klientów pozyskiwanie zaświadczeń o dochodach jest po prostu problematyczne. Czasami na takie zaświadczenie trzeba czekać nawet kilka dni, co bywa frustrujące, kiedy zależy nam na czasie.

Dlatego też powoli od konieczności posiadania takiego zaświadczenia się odchodzi, przede wszystkim w przypadku kredyt na stosunkowo małe kwoty (kilka tysięcy złotych). Konieczne może się jednak okazać zazwyczaj posiadanie w danym banku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

Dzięki temu bank może po prostu uzyskać wgląd w nasz rachunek i sam zauważyć, o jakiej wysokości otrzymujemy regularnie wpłaty od naszego pracodawcy. W takim wypadku dodatkowe zaświadczenie po prostu nie jest już potrzebne.

Co z weryfikacją w BIK-u i KRD?

Od weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców banki odejść nie mogą, choćby chciały. Muszą taką weryfikację przeprowadzać, a jej częścią jest sprawdzenie, jak wygląda historia kredytowa klienta w Biurze Informacji Kredytowej (dowiedz się jak sprawdzić swój BIK) i czy jego nazwisko nie figuruje w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Wbrew pozorom kiepska historia kredytowa czy niska zdolność kredytowa nie muszą jednoznacznie oznaczać, że kredytu nie uda się otrzymać. Może to być jednak niemożliwe, jeśli wnioskować o nie będziemy samodzielnie.

Warto wspomnieć, że trudne kredyty dla osób zadłużonych są specjalnością wielu pośredników kredytowych. Nawet w bardzo ciężkiej sytuacji jest szansa, że uda się uzyskać kredyt w banku.

Pożyczki bez zaświadczeń i weryfikacji w BIK-u

Jeśli jednak z banku zostaliśmy odprawieni z kwitkiem i nic nie da się w tej kwestii zrobić, nie powinniśmy się od razu poddawać. Jak można się spodziewać, firmy pożyczkowe mają wobec swoich klientów znacznie mniej rygorystyczne wymagania niż banki.

Wobec tego obejdzie się zazwyczaj bez jakichkolwiek zaświadczeń czy wyciągów z konta, a wystarczy do otrzymania pożyczki własne oświadczenie o dochodach. Dodatkowo wiele firm pożyczkowych gwarantuje, że nie sugeruje się negatywnymi wpisami w BIK-u, a nawet figurowanie w Krajowym Rejestrze Dłużników nie jest dla nich wielkim problemem.

Można na podstawie powyższych informacji stwierdzić, że tak – kredyty bez zaświadczeń wreszcie istnieją, jednak wciąż wiele osób będzie musiało się liczyć z odmową ze strony banku. W tym wypadku warto zwrócić się do pośrednika kredytowego lub firmy pożyczkowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *