Categories Blog

Alkomat – jaki wybrać i na co zwracac uwagę

Nie zawsze trzeba decydować się na profesjonalne alkomaty, zwłaszcza jeśli teksy mają być realizowane przez kierowców w warunkach domowych. Jednorazowe alkomaty nie zawsze jednak zapewniają odpowiednią dokładność pomiarów. Z tego powodu bardzo często konieczne jest wykonanie większej liczby testów. W alkomatach wielorazowego użytku precyzja pomiarów również zależy od jakości urządzenia.

Z jednej strony na rynku alkomatów dostępne są elektroniczne urządzenia, które są tańsze a z drugiej strony bardziej dokładne alkomaty elektrochemiczne

Do jednych z bardziej wygodnych w użytkowaniu oraz dokładnych zaliczają się modele elektrochemicznych alkomatów używane przez policję do badań kierowców. Takie urządzenia to jednak spory wydatek, na który niekoniecznie trzeba się decydować.

Na, co zwrócić uwagę w alkomacie?

W alkomatach bardzo ważny jest sposób wykonania testów. W warunkach domowych czas po którym można wykonać kolejne badanie nie jest tak ważny, jak przy testach wykonywanych w przedsiębiorstwach. Podobnie dokładność pomiaru przy wpływie takich czynników jak palenie papierosów nie jest istotne, gdyż zawsze można odczekać wskazane kilkanaście minut po wypaleniu papierosa w celu wykonania badania, którego wynik nie będzie przekłamany. W alkomatach wielokrotnego użytku warto jest sprawdzić po jakim czasie niezbędne jest wykonanie kalibracji. Wpływa to na koszty użytkowania urządzenia.

Producenci alkomatów

Obecnie coraz więcej alkomatów pochodzi od producentów azjatyckich. Ich atutem na pewno jest niższa cena, ale jakość wykonania urządzenia nie zawsze bywa wystarczająca. Jednocześnie alkomaty bardzo często są urządzeniami podrabianymi, co oczywiście sprawia, że można kupić urządzenie drogie, ale o niskiej jakości.

Z tego powodu warto jest decydować się na dokonanie zakupów w dobrze ocenianych przez klientów oraz działających od dłuższego czasu sklepach, zwłaszcza gdy zakupy mają być wykonane za pośrednictwem sklepów internetowych. W przypadku urządzeń markowych można również liczyć na dłuższe okresy gwarancji, które udzielane są przez producentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *