Categories Biznes

Oryginalne opakowania – sposób na wyróżnienie swojego biznesu

W Polsce funkcjonuje tysiące mniejszych i większych sklepów internetowych, do sieci przenosi się także coraz więcej przedsiębiorców, którzy dotychczas działali tylko stacjonarnie. Konkurencja jest ogromna, w związku z czym, jeśli chcemy osiągnąć sukces, konieczne jest znalezienie sposobu na to, żeby się wyróżnić. Nie jest to jednak łatwe, szczególnie, jeśli nie dysponujemy ogromnym budżetem. Interesującym rozwiązaniem jest zainwestowanie w oryginalne, eleganckie opakowania swoich produktów. Wbrew pozorom nie musi to być wcale bardzo kosztowne.

Jak stworzyć tanie i ładne opakowanie?

Do stworzenia wyróżniającego się, eleganckiego opakowania nie trzeba bardzo dużo. Wystarczy w pierwszej kolejności karton (może to być zwykły, klasyczny karton, ale ciekawym rozwiązaniem jest też karton z własnym nadrukiem we wnętrzu – z takiej możliwości korzysta wiele firm wysyłających paczki na zasadzie subskrypcji), a następnie kilka prostych dodatków.

Następnie powinniśmy włożyć produkt do kartonu i zabezpieczyć go odpowiednim wypełnieniem. Mogą to być na przykład wiórki papierowe, które występują w różnych kolorach i są zarówno estetyczne, jak i ekologiczne. Dzięki nim produkt będzie bezpieczny, a wnętrze pudełka będzie wyglądało ciekawie i nietypowo. Wiórki papierowe będzie miał często na swoim wyposażeniu producent opakowań. Kolejny krok to przykrycie produktu arkuszem ozdobnego papieru lub bibuły – może to być papier jednokolorowy czy papier z jakimś określonym wzorem. Dwa końce arkusza dobrze jest skleić ze sobą naklejką z logiem firmy.

Nie pozostaje nam później nic innego, jak zamknąć pudełko i zabezpieczyć je taśmą. Można w tym momencie także obwiązać je wstążką dla jeszcze lepszego efektu. Taki sposób pakowania wykorzystywany jest m.in. przez wspomniane wcześniej usługi subskrypcyjne, ale też m.in. osoby ręcznie tworzące własną biżuterię, ozdoby i inne tego typu produkty. Różnego rodzaju akcesoria do pakowania, takie jak naklejki, wstążki czy ozdobny papier producent opakowań zazwyczaj sprzedaje w paczkach po kilkadziesiąt bądź kilkaset sztuk, co pozwala obniżyć koszty.

W jaki sposób oryginalne opakowania mogą pomóc firmie?

W przypadku oryginalnych opakowań ciężko jest obliczyć zwrot z inwestycji, ale nie oznacza to, że nie można dzięki nim na dłuższą metę zwiększyć swoich dochodów. Wielu osobom oryginalne, eleganckie opakowania mogą się spodobać, dzięki czemu wzrośnie ich sympatia do danej firmy i chętniej będą oni ponownie robić tam zakupy. Co więcej, możliwe, że klienci będą udostępniać je w mediach społecznościowych bądź pokazywać rodzinie lub znajomym, co zwiększy świadomość marki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *