Farbowane włosy – jak o nie dbać, aby odzyskały blask?

Farbowane włosy – jak o nie dbać, aby odzyskały blask?

Doskonale wiadomo, że każda kobieta lubi od czasu do czasu poeksperymentować z fryzurą. Inne ścięcie, odważniejszy kolor – często jednak zdarza się tak, że przez zbyt częste wizyty u fryzjera nasze włosy tracą swój blask. Suche i rozdwojone końcówki, to typowa przypadłość włosów farbowanych, które były wystawione na działanie farb i innych środków do stylizacji. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby zachować ich blask, a jednocześnie pozwolić sobie co jakiś czas na zmianę koloru włosów. Zobacz jak zapobiec niszczeniu się włosów i odżywić je po farbowaniu.

Szampon i odżywka

Oba te produkty są bardzo ważne w pielęgnacji włosów i nie powinno ich zabraknąć w Twojej łazience, a przede wszystkim na głowie. Po farbowaniu staraj się używać delikatnego szamponu, który nie będzie nadmiernie wypłukiwał koloru z Twoich włosów. Unikaj szamponów przeciwłupieżowych, ponieważ mają one tendencje, to wymywania koloru z pofarbowanych włosów. Jeśli chodzi o odżywkę, to należy ją dopasować do stanu swoich włosów. Na rynku istnieje wiele produktów do włosów suchych, łamliwych, cienkich itd. Kluczowe są jednak składniki, które znajdują się w takiej odżywce. Dopasuj je do porowatości swoich włosów i unikaj tych, które posiadają niekorzystne dla Ciebie składniki. Na przykład włosy rozjaśniane nie lubią się najczęściej z olejem kokosowym i lepiej jest unikać go w pielęgnacji. Testuj różne produkty i wybierz ten, który najlepiej działa na Twoją fryzurę. W tym przypadku najlepiej jest zastosować metodę prób i błędów.

Maseczka

Prócz odżywki przy każdym myciu powinnaś także nakładać na włosy maskę 1-2 razy w tygodniu. Taki produkt ma silne właściwości odżywcze i warto pozostawić go na głowie nawet na kilkadziesiąt minut. Może ona zawierać witaminy oraz odżywcze olejki, które służą Twoim włosom. Dobra maseczka domknie łuski włosa i sprawi, że będą one lśniące i gładkie. Aby wzmocnić jej działanie, możesz nałożyć foliowy czepek i owinąć go ręcznikiem. Ciepło sprawi, że dobre substancje lepiej wchłoną się w łuski włosa i w nich pozostaną.

Zrezygnuj z suszarki i prostownicy

Wysoka temperatura działa niekorzystnie na włosy farbowane. Jeśli to możliwe unikaj kontaktu z suszarką i prostownicą, która przesusza kosmyki. Jeśli już musisz wysuszyć swoje włosy, to używaj do tego zimnego lub letniego powietrza. Po pewnym czasie Twoje włosy Ci się odwdzięczą, a zregenerowane będą wyglądać o wiele lepiej, niż gdy używałaś wysokich temperatur do ich stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *