Categories Biznes

Czy warto korzystać z drukarni internetowych?

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że w dzisiejszych czasach Internet wykorzystywany jest niemal do wszystkiego. Za pomocą Internetu porozumiewamy się ze znajomymi, czytamy i odpisujemy na maile, przeglądamy prasę, słuchamy ulubioną muzykę, radzimy się innych na różnych forach. Internet to także popularne miejsce robienia zakupów. Kupujemy towary, usługi, informacje. W jednym miejscu mamy dostęp niemal do wszystkiego co oferuje nam świat.

Również ze swojej szansy zaistnienia w biznesowym świecie Internetu korzystają drukarnie internetowe, które stopniowo wypierają z rynku drukarnie stacjonarne. Rosnące zapotrzebowanie na usługi marketingowe przekłada się na popularność firm oferujących wszelkiego rodzaju wydruki. W tym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze zalety korzystania z drukarni internetowych.

PROSTOTA I WYGODA

Jest to podstawowa zaleta korzystania z drukarni internetowych. Drukarnie te dostępne są dla klienta całą dobę. W każdej chwili przyjmowane są zlecenia i pliki z projektami. Drukarnie stacjonarne nie są w stanie pracować systemem 24/7. Nie musimy zatem odwiedzać drukarni osobiście, nie musimy stać w kolejce, nie musimy organizować pendrive’a z projektem naszego zamówienia. Nie musimy również zamówienia odbierać po wyznaczonym czasie. Kurier dostarczy nam zamówienie pod wskazany adres.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Jeżeli mamy gotowy projekt możemy w każdej chwili przesłać zamówienie. Nie ma znaczenia jaka jest to pora dnia czy tygodnia. Możemy także wybrać dowolną drukarnię, nawet taką mieszczącą się w inny kraju. Jeżeli ma atrakcyjniejszą ofertę lub ma do zaoferowania coś czego żadna inna drukarnia nam nie jest w stanie zapewnić to dlaczego nie? Firmy kurierskie są w stanie dostarczyć przesyłkę z innego kraju na kolejny dzień roboczy, a drukarnie internetowe mają w ofercie takie rozwiązania. Jeżeli korzystamy często z tej samej drukarni internetowej mamy możliwość przechowania w jej zasobach naszych plików. Ponadto wiele takich drukarni oferuje w cenie sprawdzenie pliku pod względem poprawności projektu.

CENA

Ceny usług drukarni internetowych są tańsze niż w drukarniach stacjonarnych. Należy tu uwzględnić, że drukarnia online nie musi mieć stacjonarnych punktów obsługi klienta. Może być położona na obrzeżach miast lub poza jego granicami, przez co spadają koszta utrzymania lokalu. Przy stałej współpracy drukarnie internetowe oferują rabaty oraz darmową dostawę. Ponadto drukarnie internetowe zapewniają wyższą jakość produktów, gdyż wymusza to na nich konkurencja i wolny rynek.

Drukarnia internetowa K2 Print to najlepszy wybór.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *