Categories Zdrowie

Zaburzenia erekcji: co musisz wiedzieć?

Zaburzenia erekcji stanowią coraz bardziej powszechny problem u mężczyzn. Wraz z wiekiem w organizmie mężczyzny spada poziom hormonów m.in. testosteronu, czyli głównego hormonu odpowiedzialnego za wywołanie erekcji. Jednak nie tylko hormony mają na nią wpływ. Również układ krążenia i układ nerwowy odgrywają w tym procesie istotne role. Wbrew pozorom, problemy z osiągnięciem erekcji nie występują tylko u osób w średnim wieku, lecz coraz częściej dotykają także młodych mężczyzn. Zbawienne działanie mogą mieć środki na potencję np. w formie tabletek https://viagra.edu.pl/. Warto jednak podjąć też działania w celu pozbycia się istoty problemu.

Zaburzenia erekcji – przyczyny.

Jak zostało już wspomniane, jedną z przyczyn ograniczenia możliwości seksualnych mężczyzn, jest spadek poziomu testosteronu. Może się on pojawiać na skutek zaburzeń funkcjonowania tarczycy. Inne powody nie są jednak tak oczywiste. Okazuje się, że do spadku libido, zaburzeń wzwodu i problemów z wytryskiem może prowadzić cukrzyca. Badania wskazują również na korelację występowania nadciśnienia tętniczego i problemów z erekcją. To jednak nie wszystko, ponieważ jak się okazuje, przyczyny problemów z seksem mogą być bardziej przyziemne. Zła dieta, nieregularny sen, palenie papierosów i stres stanowią jedną z głównych przyczyn zaburzeń wzwodu. 

Jak pozbyć się problemów z erekcją?

Kluczem do sukcesu może okazać się zmiana stylu życia. Często nie mamy możliwości zmiany trybu siedzącej pracy, nic nas jednak nie ogranicza w aktywnym spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna połączona ze zdrowym odżywianiem prowadzi do poprawy naszej kondycji i utraty zbędnych kilogramów. Z racji tego, że proces ten jest długotrwały, a efekty nie przychodzą od razu, warto wziąć pod uwagę stosowanie środków na potencję. Najczęściej mają one formę tabletek, które zażywa się regularnie lub na odpowiedni czas przed stosunkiem. Dzięki nim można poprawić życie seksualne niemal natychmiast. Większość z nich można dostać bez recepty i wykorzystać zgodnie z potrzebami. Nie należy jednak zapominać o zdrowej diecie. Odpowiednia porcja witamin, makro- i mikroelementów korzystnie wpływa na wszystkie układy naszego organizmu. Zdrowy styl życia wiąże się z jeszcze jedną koniecznością: rzuceniem palenia i ograniczeniem spożywania alkoholu. Dym tytoniowy zawiera około 4 tys. związków chemicznych (w tym prawie 80 rakotwórczych). Palenie papierosów w ogromnym stopniu ogranicza potencję. Początkowym objawem jest niepełny wzwód, który utrudnia lub uniemożliwia penetrację. 

Współcześnie nie jest niczym łatwym zapanowanie nad ciągłym stresem. Mimo to warto podjąć działania, które temu pomogą. Wbrew powszechnej wśród palaczy opinii, papierosy nie obniżają poziomu stresu na stałe. Możliwości jest wiele i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jedni zapominają o problemach w pracy chodząc na siłownię lub basen, a inni spacerując po lesie. Warto zadbać o swoje zdrowie. Wdzięczny będzie nie tylko Twój organizm, ale również partnerka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *