Categories Dom i ogród

Z czym łączyć płytki z cegły?

Aktualne trendy wnętrzarskie pokazują, że jednym z najpopularniejszych stylów w aranżacji salonów jest minimalistyczny i lekko surowy loft. Taki efekt można uzyskać na wiele sposobów, ale jeden z najskuteczniejszych to płytki z cegły rozbiórkowej na ścianie.

Stara cegła stanowi idealne uzupełnienie wystroju salonu bez względu na jego wielkość czy zastosowane rozwiązania architektoniczne. Rewelacyjnie odnajduje się w zestawieniu z nowoczesnymi rozwiązaniami, ale daje równie wspaniały efekt w stylu skandynawskim czy też rustykalnym lub prowansalskim.

Czerwone płytki z cegły

Czerwona cegła od lat pozostaje niedoścignioną klasyką. Rewelacyjnie podkreśla surowy charakter nowoczesnego stylu industrialnego, który przywędrował do nas z wielkomiejskich dżungli. Płytki z cegły w tym kolorze świetnie podkreślają oryginalność mebli w stonowanych kolorach. Będą się także świetnie prezentować w zestawieniu z drewnianymi lub metalowymi dodatkami.

Biała cegła na ścianie w salonie

Jesteś wielbicielem jasnych, przestronnych pomieszczeń? Chcesz wpuścić do swojego salonu nieco więcej światła słonecznego? Postaw na białe płytki z cegły rozbiórkowej. Biel to barwa uniwersalna i bez wątpienia ponadczasowa. Pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Bardzo ładnie prezentuje się jako wykończenie tak bardzo modnego stylu skandynawskiego. Będąc w posiadaniu czerwonej cegły z odzysku, w trakcie remontu można ją po prostu pomalować na biały kolor.

Pomysły na aranżacje w których występują płytki z cegły

Stara cegła w salonie będzie genialnie wyglądać w zestawieniu z naturalnymi surowcami. W tym przypadku prym wiedzie kamień, drewno, a nawet skała. Dobrym pomysłem jest komponowanie płytek z cegły z elementami więźby dachowej. W bardziej modernistycznych, nieco loftowych wnętrzach, płytki z cegły dobrze zestawić z elementami szklanymi lub metalowymi.

Ściana zabudowana cegłą tworzy rewelacyjne tło dla rodzinnych fotografii, szczególnie tych czarno-białych oraz ciekawych obrazów.

Jeden produkt, różnorodne zastosowania, czyli płytki z cegły

Rynek budowlany bez wątpienia oferuje niezwykle szeroką gamę płytek ceglanych. Niektóre z nich zostały wycięte z całych cegieł, a jeszcze inne są formowane od podstaw. Różnią się od siebie zarówno kolorystyką, jak i strukturą czy ceną. Niezależnie jednak od tego, które rozwiązanie wybierzemy do własnego salonu, warto wcześniej sprawdzić, jakie jest ich przeznaczenie. Nie wszystkie płytki z cegły będą spełniać nasze wymagania. Aby cieszyć się niepowtarzalnym efektem na ścianie, warto postawić na cegłę z rozbiórki starych budynków.

Istnieje mnóstwo sposobów na wykorzystanie cegły w Twoim salonie. Jedynym ograniczeniem jest w zasadzie wyobraźnia aranżacyjna. Starą cegłę można wkomponować we wnętrze mieszkania lub domu w różny sposób. Z pewnością warto wziąć pod uwagę płytki z cegły rozbiórkowej i zaznajomić się z szerokim zakresem jej wykorzystania, znajdziesz je na https://e-ceglanafantazja.pl/ . Cegła rozbiórkowa w salonie z pewnością nadaje temu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i wielkomiejskiego sznytu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *