Categories Samochody

Ubezpieczenia samochodowe

Jak wybrać dobre i niedrogie ubezpieczenie samochodowe?

To interesujący temat dla każdego właściciela pojazdu. Kupując ubezpieczenie, klient może wybierać pomiędzy różnymi wariantami, które różnią się zakresem ochrony. 

Ubezpieczenie OC – różne ceny, podobny zakres

Koszty obowiązkowego ubezpieczenia OC w każdej ubezpieczalni są inne, mimo że zakres ochrony w podstawowym wariancie jest niemalże identyczny. Różnica wynosi czasami nawet powyżej 500 złotych!

Wielu kierowców, wybierając ubezpieczenie OC, kieruje się przede wszystkim ceną i wybiera to, które jest najtańsze. Standardowe OC polega na pokryciu kosztów, jakie ponosi poszkodowany w razie kolizji lub wypadku, spowodowanego przez właściciela polisy. Niektórzy klienci decydują się na rozszerzony wariant, obejmujący także pakiet Assistance z dodatkowymi usługami, takimi jak pomoc na drodze w razie wypadku.

Ubezpieczenie AC- ochrona przed różnymi zdarzeniami

Autocasco chroni kierowcę przed kosztami związanymi z naprawą pojazdu w razie stłuczki, wypadku, a także uszkodzenia auta w wyniku nieprzewidywalnych zdarzeń. Ubezpieczenie pozwala pokryć koszty naprawy pojazdu oraz uzyskać odszkodowanie, na przykład w razie szkody całkowitej. Autocasco nie jest obowiązkowe, dlatego decyduje się na nie mniejsza ilość kierowców- z reguły są to właściciele pojazdów nowych oraz luksusowych.

OC czy AC- które ubezpieczenie wybrać?

Niektórzy kierowcy mają dylemat: czy kupić tylko podstawowe ubezpieczenie, czy też zdecydować się na dodatkowe Autocasco, które zapewnia większą ochronę, ale też kosztuje więcej. Na szczęście, niektóre firmy ubezpieczeniowe, na przykład AXA, oferują atrakcyjne zniżki przy zakupie pakietu OC+ AC. To najlepsze rozwiązanie dla tych kierowców, którym zależy na pełnym zakresie ochrony, ale jednocześnie nie chcą ponosić wysokich kosztów związanych z ubezpieczeniem. Ponadto, AXA wyróżnia się konkurencyjnymi cenami i bogatym pakietem Assistance dla swoich klientów. Na axa online znajdziesz wszystko na temat ubezpieczeń w AXA oraz axa direct kontakt, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktować się z nami telefonicznie bądź umówić spotkanie w siedzibie firmy.

Kiedy jesteśmy już zdecydowani i wiemy, jaką polisę wybrać, pozostaje pytanie: gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie? Możliwości jest kilka- można to zrobić w tradycyjny sposób, udając się do placówki firmy ubezpieczeniowej. Można też skorzystać z usług brokera. To rozwiązanie ma dodatkową zaletę – broker może nam pomóc w wyborze najbardziej korzystnej polisy. Innym sposobem jest też wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego przez internet. Jest to nie tylko wygodne, ale też często najtańsze rozwiązanie, ponieważ niektóre firmy oferują dodatkową zniżkę dla klientów, którzy decydują się wykupić polisę online.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *